متخصصان کلیه حساسیتی برای درمان افسردگی بیماران دیالیزی ندارند!

0
34

“افسردگی ناشی از بیماری کلیه”

بر اساس مقاله ای که در روز ۲۶ ژانویه سال ۲۰۱۷ درمجله بالینی انجمن نفرولوژی آمریکا (Clinical Journal of the American Society of Nephrology)منشر شد، بیماری افسردگی یکی از فاکتور هایی است که به طور جدی در بین افرادی که از بیماری های کلیوی رنج می برند و مجبور به دیالیز شدن هستند دیده می شود، و در این بین راه کارهایی که برای رفع مشکل این بیماران به کار برده می شود در بیشتر مواقع موفقیت آمیز نیست.  

برای به دست آوردن مطالبی در این مورد، محققان از تعداد ۱۰۱ بیمار دیالیزی که قبلا فرم مربوط به مشخصه های افسردگی را پر کرده بودند خواسته شد تا در ادامه آزمایشات حضور داشته باشند. این بیماران به مدت تقریبی یک سال زیر نظر محققان مورد بررسی قرار گرفتند.

بر اساس ارزیابی های پیش برده شده از مجموع ۱۴۷ جلسه طول درمان از طریق کارکنان مراقبت های بهداشتی، تعداد ۳۹ نفر از این بیماران دچار بیماری افسردگی بودند.  محققان به این نتیجه رسیدند که ۷۰ درصد این جلسات درمانی شامل شواهدی از اقدام کارکنان جهت بهبودی بیماران دیابتی برای رفع مشکل آنها دنبال شده بود.

در این مدت از بیماران خواسته شد که با توجه به توصیه متخصصین، دوره های بیشتری را برای رفع مشکل خود پیش برده و مصرف داروهای ضد افسردگی را شروع کنند اما تعداد زیادی از افراد مصرف دارو ها را رد کردند. این در حالی است که درصد پایینی در حدود ۱۱ تا ۱۸ درصد بیماران با شروع مصرف داروها موافقت کردند.

دلیل اصلی که برخی بیماران مصرف داروها را رد کردند این بود که آنها همه تصور میکردند دلیل مشکل آنها انجام عمل دیالیز، وجود بیماری مزمن، و گاها تشدید بیماری در آنها می باشد. 

بر اساس گفته های دکتر وایزبورد (Steven Weisbord): “مطالعات نشان میدهد بسیاری از افراد که دوره درمان سختی را متحمل میشوند و در عین حال دچار افسردگی هستند شروع دوره درمان مربوط به افسردگی را قبول نکرده و بنابراین نتیجه ای برای کاهش علایم افسردگی حاصل نمی شود.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه