ملت شیرین دوست، آمریکایی ها عادت نوشیدن سودا را نمی توانند ترک کنند.

0
56
ملت-شیرین-دوست،-آمریکایی-ها-عادت-نوشید

“سودا نوشیدنی بسیار محبوب ولی در عین حال زمینه ساز بیماری های خطرناک”

محبوبیت سودا (Soda) بین کودکان و بزرگسالان در آمریکا هنوز به طور زیادی قابل مشاهده است. بر اساس دو مقاله چاپ شده اخیر، حدود دو سوم از کودکان و نیمی از بزرگسالان حداقل تعداد یک بطری از نوشیدنی های شامل شکر را در طول روز مصرف میکنند.

بر اساس نوشته های آورده شده طی یکی از مطالعات که نوجوانان بین ۲ تا ۱۹ سال را مورد بررسی قرار داده، %۶۳ از جوانان در آمریکا از سال ۲۰۱۱ تل ۲۰۱۴ حداقل یک نوشدنی شکری را در طول یک روز مصرف میکنند.

مطالعه ی دیگر افرادی را که در آمریکا زندگی میکنند را مورد بررسی قرار داده است; براساس یافته های این مطالعه، %۴۹ از افراد مورد مطالعه گفته اند که آن ها نیز در روز حداقل یک بطری از این نوشیدنی های افزودنی را مصرف میکنند. هر دو مقاله امروز در تاریخ ۲۶ ژانویه توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (Centers for Disease Control and Prevention) منتشر شده اند.

مطالعات قبلی به این نتیجه رسیده بودند که مصرف نوشیدنی های شکری ارتباط مستقیم با سلامت بدن هم در کودکان و هم در بزرگسالان داشته است که شامل مشکلاتی چون، افزایش وزن، ابتلا به دیابت نوع دو، و پوسیدگی دندان طبق گفته محققان میباشد.

دستور العمل های رژیمی مربوط به آمریکا ( Dietary Guidelines for Americans) از سال ۲۰۲۰-۲۰۱۵ پیشنهاد میکند تا افراد میزان شکر اضافه شده به رژیم غذایی خود را تا %۱۰ از کل کالری مصرفی روزانه خود را کاهش دهند. و نوشیدنی هایی را که بدون شکر تهیه میشوند را ترجیح دهند.

مطالعات جدید همچنین حاکی از آن است که افراد میزان شکر مصرفی خود را تنها با مصرف بیشتر این نوشیدنی ها بالا میکنند.

برای مثال، بین کودکان، پسرها به طور متوسط ۱۶۴ کالری موجود در سودا را در روز که شامل %۷٫۳ از کل میزان دریافتی کالری روزانه پیشنهادی را مصرف کرده که در این بین، دخترها به طور متوسط، ۱۲۱ کالری از نوشیدنی های شیرین را که حدود %۷/۲ از میزان کالری دریافتی پیشنهادی آن ها گزارش شده را در روز مصرف میکنند.

مردها در مقایسه با پسرهای کم سن و سال به طور متوسط میزان کالری دریافتی بالایی از طریق مصرف این سودا را نشان میدهند. که این شامل ۱۷۹ کالری، مساوی %۶/۹ درصد کل کالری روزانه پیشنهادی بوده و دراین بین، خانم ها میزان دریافتی کالری کم تری از طریق مصرف این نوشیدنی ها در مقایسه با دخترها نشان میدهند: ۱۱۳ کالری یا %۱/۶ درصد کالری روزانه پیشنهادی.

طبق بررسی ها، هرچقدر سن در کودکان بالا میرود علاقه آن ها به مصرف سودا بیشتر از قبل میشود: نوجوانان بین ۱۲ تا ۱۹ سال بیشتر از کودکان در سن های ۲ تا ۵ و همچنین ۶ تا ۱۱ این نوشیدنی ها را مصرف میکنند.

اما برعکس با بررسی مطالعات به دست آمده، میزان مصرفی نوشیدنی های شکری با افزایش هر چه بیشتر بزرگسالان در مقایسه با افراد کم سن و سال تر کاهش پیدا میکند.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه