دانشمندان سیاره جدید همانند نپتون منظومه شمسی کشف کرده اند که به نوعی می تواند تاریخ سیاره های را بازگو کند

این یافته مسیری جدید در راستای بررسی شکل گیری منظومه شمسی و چگونگی تغییر آن در آینده اطلاعاتی برای ما فراهم خواهد کرد

0
42
دانشمندان سیاره جدید همانند نپتون منظومه شمسی کشف کرده اند که به نوعی می تواند تاریخ سیاره های را بازگو کند

“شکل گیری منظومه شمسی ما در طی سال ها مطالعه همانند سایر منظومه های کشف شده گزارش شده است. کشف جدید منظومه شمسی می تواند اطلاعاتی مغید در رابطه با نحوه شکل گیری سیستم ما را در دست قرار دهد” 

این کشف جدید ما را قادر می سازد تا منشاء و شکل گیری منظومه شمسی خود را پیدا کنیم. این کشف که هم اکنون باعث خوشحالی فضانوردان شده می تواند پاسخ بسیاری از پرسش ها را به ما بدهد. این سیاره که در حدود ۴۳۰ سال نوری از زمین فاصله دارد دارای آسمانی صاف و اتمسفری که به میزان بالایی از هیدروژن و هلیوم تشکیل شده می باشد. اندازه این سیاره به اندازه نپتون گزارش شده ولی به دلیل نزدیکی آن به ستاره خود دمایش در مقایسه با سیاره شبیه گرم تر می باشد.

این یافته مسیری جدید در راستای بررسی شکل گیری منظومه شمسی و چگونگی تغییر آن در آینده اطلاعاتی برای ما فراهم خواهد کرد. این سیاره دارای اتمسفری با حالت اولیه و آبی بوده که نشان می دهد شکل گیری آن یا در نزدیکی ستاره خود و یا در مراحل بعدی از شکل گیری منظومه مربوطه اتفاق افتاده است. این سیاره در مقایسه با نمونه های نپتون و اورانوس متفاوت می باشد چراکه این دو سیاره در مراحل اولیه کناره دیسک گاز و گرد و خاک در حال چرخش به دور خورشید تشکیل شده اند.

اطلاع از تمامی این تفاوت ها و چگونگی شکل گیری سیاره می تواند اطلاعات را در مورد منظومه شمسی ما افزایش دهد. به گفته پروفسور سینگ ( David Sing) از دانشگاه اکستر (University of Exeter) و تیم همراهش که مطالعات بسیاری در مورد سیاره جدید به همراه دانشمندان ناسا انجام داده اند: “این کشف جالب نشان می دهد که به چه میزان اتمسفر نمونه های فراخورشیدی متنوع تر از چیزی می باشد که تصورش را می کردیم.

این نپتون گرم تنها نمونه کوچک تری از انواعی بوده که ما توانسته این در عمق های وسیع تری در فضا کشف کنیم ولی همین نمونه کوچک می تواند اطلاعات بسیاری در مورد شکل گیری تمامی منظومه ها در اختیار و انجام حالت های مقایسه ای برای دانشمندان را فراهم آورد. هم اکنون دانشمندان داده مربوطه به سیاره هابل و اسپیتزر (Spitzer) را در راستای اندازه گیری اتمسفر سیاره به هنگام عبور آن از جلوی ستاره میزان خود را آنالیز کرده اند.

یافته های جدید که در مجله ساینس (Science) به چاپ رسیده جزئیات کافی در مورد سیاره جدید با نام HAT-P-26P در دست قرار داده که نشان می دهد چطور آسمان آن خالی از ابر و ترکیباتی از آب می باشد.

به گفته نویسنده دوم این مطالعه دکتر ویک فورد (Hanna Wakeford)، از مرکز پرواز های فضایی گودارد ناسا (Goddard Space Flight Center) در گرین بلت مریلند: “فضانوردان در حال حاضر بررسی  اتمسفر سیاره هایی با حجم مشابهی از نپتون را شروع کرده اند و به نمونه هایی متفاوت تر از الگو های حاضر در منظومه ما دسترسی پیدا کرده اند.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه