مهندس کمپانی گوگل در معرض واکنش شدید بعد از پیشنهاد نامناسب بودن فعالیت خانم ها در فعالیت های مربوط به تکنولوژی

هم اکنون تعداد کارمند زن در کمپانی گوگل حتی از نصف نیز کم تر است و تنها دلیل منطقی برای این تعداد کم تفاوت ژنتیکی در ترجیحات و توانایی های مورد نیاز مطرح شده است

0
25
مهندس کمپانی گوگل در معرض واکنش شدید بعد از پیشنهاد نامناسب بودن فعالیت خانم ها در فعالیت های مربوط به تکنولوژی

“گوگل اینبار نه در زمینه پیشرفت بلکه در زمینه تبعیض جنسیتی و نژادی خبر ساز شد. به گفته یکی از مهندسان این کمپانی، زنان نمی توانند گزینه خوبی برای فعالیت در زمینه های تکنولوژی به شمار آیند”

در آخر هفته گذشته صحبت های مهندس کمپانی گوگل بود که در راستای فعالیت زنان و استخدام کارمندان زن توسط کمپانی مربوطه این روند را به عنوان شیوه ای غیر قابل قبول در نظر گرفت. پست مربوطه از طریق Motherboard گزارش و توسط Gizmodo تحت عنوان “اتاق اکو ایدئولوژیک گوگل” Google’s Ideological Echo Chamber به دید عموم درآمد. نام مهندس مشخص نشده ولی تمامی صحبت ها در مورد زیر سوال بردن جایگاه زنان در فعالیت های تکنولوژی واکنش های بسیاری را به دنبال داشته است و مورد غم انگیز تر اینکه شخص مربوطه بدون در نظر گرفتن اعتقادات و باور دیگر کارمندان گوگل بطوری همه جانبه صحبت ها خود را طی مقاله ای منتشر کرده است.

گوگل که هم اکنون در زمنیه تلاش برای تنوع و همچنین مورد اتهام قرار گرفتن مربوط به نابرابری جنسیتی تحت بررسی قرار گرفته، به این نوشته از طریق واشینگتون پست Washington Post پاسخی نداده است. این کمپانی مقاله مربوطه را در یک نامه داخلی به تمامی کارمندان نقل کرده است. طبق این مقاله از گوگل خواسته شد تا دست از تنوع طلبی جنسیتی و نژادی برداشته و تمرکز خود را به سمت تنوع ایدئولوژیکی سوق دهد.

هم اکنون تعداد کارمند زن در کمپانی گوگل حتی از نصف نیز کم تر است و تنها دلیل منطقی برای این تعداد کم تفاوت ژنتیکی در ترجیحات و توانایی های مورد نیاز مطرح شده است. “این تفاوت ها نشان می دهد که ما نمی توانیم عملکرد مشابهی از زنان در زمینه تکنولوژی ببینیم و نباید در این مورد شکاف جنسیتی را به معنی جنسیت گرایی تعبیر کنیم.”

مهندس مربوطه ادعا کرده است که تمامی صحبت های او از سمت کارمندان خود کمپانی تایید شده تا با مطرح کردن مساله ای به این مهمی بتوان شروع اقدامات مورد نیاز را پیش برد. که در ادامه تمامی این داده ها براون (Danielle Brown)، به عنوان نائب رئیس جدید: “این گفته ها تنها به عنوان زمینه سازی افکاری غیر منطقی و شروع بعد جدید از تبعیض های نژادی و جنسیتی می باشد.”

این پست سبب شد تا یکی از کارمندان سابق ارشد گوگل به نام زنجر (Yonatan Zunger) نیز صحبت هایی مطرح کند. با توجه به گفته های نوشته شده در Medium، این نوشته به یک سوءتفاهم در راستای مسیر گوگل برای نشان دادن مشکلی که دنیا هم اکنون با آن دست و پنجه نرم می کند مطرح شده است. “تکنولوژی از همان ابتدا به عنوان زمینه ای برای همکاری و همدلی همکاران و مشتریان در نظر گرفته شده است. اگر در این مورد مطالبی در راستای عدم همکاری و توجه به احساسات دیگران مطرح شده باشد بنابراین باید اظهار داشت که متاسفانه به شما دروغ گفته اند.”

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه