طبق گفته های کارشناس کنترل آفات، مگسی که بر روی غذای شما می نشیند می تواند برای سلامتی بسیار خطرناک باشد

یک مگس کوچک می تواند در حدود ۲۰۰ نمونه مختلف از باکتری های خطرناک را روی بدن خود حمل کند و این به آن دلیل است که این موجود می تواند بر روی هر چیز چندش آوری مثل غذا های فاسد و بسیاری اجسام کثیف بنشیند

0
30
طبق گفته های کارشناس کنترل آفات، مگسی که بر روی غذای شما می نشیند می تواند برای سلامتی بسیار خطرناک باشد

“مگس بسیار خطرناک تر از چیزی می باشد که بسیاری تصورش را می کنند. این حشره بیماری های جدی و مسری بسیاری نظیر وبا، اسهال خونی و حصبه را با نشستن بر روی مکان های مختلفی به بدن انسان منتقل کنند”

این موجودات یکی از بلا های فصل تابستان بوده که می توانند از سپیده دم کل روز پیکنیک شما را خراب کند. مگس ها – با توجه به تفکر بسیاری، موجودات بی ضرر اما بسیار چندش آوری می باشند ولی باید بدانید که آنها می توانند بسیار خطرناک تر از آن چیزی باشند که فکرش را می کنید.

یک مگس کوچک می تواند در حدود ۲۰۰ نمونه مختلف از باکتری های خطرناک را روی بدن خود حمل کند و این به آن دلیل است که این موجود می تواند بر روی هر چیز چندش آوری مثل غذا های فاسد و بسیاری اجسام کثیف بنشیند. حتی اگر شما بلافاصله بعد از نشستن مگس بر روی غذا آن را کیش کنید شاید باز هم بسیار دیر شده باشد چراکه باکتری های موجود بر روی بدن مگس خیلی سریع از بدن آن به غذای شما منتقل می شوند.

از آنجاییکه می دانید، این موجودات دارای مو های بسیار ریز در قسمت پا و دست های خود می باشند که می تواند باکتری ها را خیلی سریع به غذای شما و هر جایی که می نشینند منتقل کنند.

طبق گفته های هریسون (Ron Harrison)، مدیر حشره شناسی و خدمات فنی در مرکز کنترل آفات اورکین (Orkin) به Mail Online: “این موجودات تنها نیاز است به مدت یک ثانیه بر روی غذای شما بنشینند تا با تماس پا ها و مو های ریزی که بر روی بدنشان قرار دارد جرم هایی را که از تمامی اجسام کثیف قبلی بر روی بدنشان نشته است را به غذای شما منتقل کنند. از آنجاییکه مگس ها می توانند بیماری های مسری و خطرناکی را به غذا و در نهایت به بدن شما منتقل کنند، توصیه می شود قسمتی را که مگس بر روی آن نشسته را کنده و سپس شروع به خوردن کنید.”

مطلبی که شاید بسیاری از شما از آن اطلاع نداشته باشید این است که این موجودات می توانند بر روی هر غذایی که می نشینند استفراغ کنند. از آنجاییکه آنها قادر نیستند به هنگام خوردن مواد غذایی را بجوند، بنابراین مجبور هستند تا آنزیم های گوارشی را بر روی غذا ریخته تا عمل حل کردن صورت گرفته و در نهایت بعد از نرم شدن می توانند هدف خود را میل کنند.

این قضیه آشکار است که نمی توان برای همیشه از شر این موجودات ریز چندش آور خلاص شد پس بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که قسمتی را که مگس بر روی آن نشسته را بکنید و سپس باقی را مصرف کنید.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه