ناسا نمونه ای از یک منظومه شمسی که کاملا شبیه به منظومه ما می باشد را کشف کرده است

این مورد تنها نمونه ای می باشد که در راستای جوانتر بودن نسبت به منظومه ما، نشان خواهد داد تکامل در طی این سالها به چه صورت در منظومه ما رخ داده است

0
47
ناسا نمونه ای از یک منظومه شمسی که کاملا شبیه به منظومه ما می باشد را کشف کرده است

“منظومه شمسی جدید کشف شده نمونه جوان تر از منظومه ما گزارش شده که می تواند شواهدی از چگونگی تکامل و رسیدن به نمونه کنونی را در دست قرار دهد”

این منظومه شمسی به ما کمک خواهد کرد که به یافته های جدید در راستای چگونگی تشکیل سیاره خود دست پیدا کنیم. این سیستم که در نزدیکی ما قرار گرفته است، با توجه به گفته های فضانوردان کاملا شبیه به مکانی می باشیم که در آن زندگی می کنیم و با پژوهش های دقیق متوجه خواهیم شد چطور زمین و دیگر سیاره های اطراف آن طی سالیان سال تشکیل و به شکل امروزی رسیده اند.

این منظومه که در حدود ۱۰ سال نوری با زمین فاصله دارد، در صورت فلکی جوی (Eradinus) دیده می شود و بر اساس گردش آن به دور ستاره Epsilon Eridani نشان می دهد که خورشید این منظومه نیز تا چه میزان شبیه به خورشید ما می باشد.

این مورد تنها نمونه ای می باشد که در راستای جوانتر بودن نسبت به منظومه ما، نشان خواهد داد تکامل در طی این سالها به چه صورت در منظومه ما رخ داده است.

Epsilon Eridani نمونه قبلی از ستاره ما می باشد که تنها در حدود یک پنجم سن ستاره خورشید ما را دارد و زمانیکه به آن نگاه می کنیم درست شبیه به آن است که به تاریخ منظومه خود در حدود چندین سال قبل می نگریم.

در راستای گفته های مارنگو، فضانورد و یکی از نویسنده ها کشف جدید: “این ستاره ای که جدیدا کشف شده فضایی برای سیاره های اطراف خود درست کرده که نمونه ای از نوع پیشرفته تر آن یعنی منظومه شمسی ما می باشد، زمانیکه ماه به عنوان قمر زمین بیشترین تعداد چاله را بر روی سطح خود داشته، زمین با آب اقیانوس ها پر شده و شرایط آرام آرام برای موجودات فراهم شد تا چرخه زندگی را بر روی زمین تشکیل دهند.”

پرونده های جدید منتشر شده اطلاعات خود را از طرف رصدخانه استراتوسفری (Stratospheric Observatory) برای نجوم فروسرخ (Infrared Astronomy) و یا SOFIA به دست آورده است. SOFIA که درون یک هواپیما جاسازی شده تا از این طریق بتوانند شرایطی را فراهم آورند تا با تمرکز بر روی ستاره هایی در فاصله دور تصاویر جزئی تری از فضا به دست بیاورند. فضانوردان در ادامه این پژوهش، مسائل و تمامی نمونه های فروسرخ گرفته شده از ستاره های در راستای نتیجه گیری های خود را دقیق بررسی کرده اند؛ نمونه هایی که در سریال Babylon 5 نیز تا حدودی به آن اشاره شده است.

فضانوران به این نتیجه رسیدند که این ستاره توسط و دو سازه احاطه شده است – دیسک درونی و بیرونی – که در ادامه این بررسی درز و گپی نیز دیده می شود که انتظار می رود توسط سیاره ها به وجود آمده باشد.

به گفته مارنگو: “ما هم اکنون قادریم تا با اعتماد به نفس هرچه بیشتر در مورد فاصله بین کمربند داخلی و بیرونی ستاره صحبت کنیم. درزی که در این مطالعه به چشم می خورد به میزان زیادی از طریق سیاره ها تشکیل شده است، هرچند هنوز ما قادر نشده ایم تا بطور دقیق آنها را مشاهده کنیم. برای رصد چنین مواردی ما به ابزار های فوق پیشرفته نسل بعدی مثل James Webb Space Telescope نیاز خواهیم داشته که در اوکتوبر ۲۰۱۸ به فضا فرستاده خواهد شد.

“جنبه مثبت مطالعه این می باشد که ما قادر خواهیم بود تا سازه واقعی دیسک زیبای Eridani و فعل و انفعالات آن با گروه سیاره هایی که باعث به وجود آمدن حیات در آنها می شود اطلاعاتی به دست بیاوریم. SOFIA در مورد پژوهش های فضایی تنها نمونه ای است که قادر است با بررسی ستاره جوانی که در نزدیکی زمین قرار گرفته است اطلاعاتی د مورد شکل گیری زمین را در دست قرار دهد.”

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326