نمونه اولیه ایرباس مربوط به ماشین های پرنده تا پایان سال ۲۰۱۷

شرکت ایرباس به دنبال آزمایش انواع اولیه از خودروهای تک سرنشین پرنده بوده تا راهکاری جهت مقابله با ترافیک شهری را هرچه زودتر اجرایی کند

0
29

“ایرباس و تکنولوژی جدید جهت کاهش مشکل ترافیک”

هرچند توسعه شهرها در این چند دهه اخیر بسیار سرعت گرفته است و در پی آن جمعیت بالا رفته، ولی این تغییرات مثبت باعث افزایش مشکل ترافیک در شهرهای مختلف دنیا شده است.  بر اساس مطالعات انجام گرفته مربوط به تقسیم بندی رفت و آمد شهری از طرف گروه ایرباس (Airbus)، جمعیت شهرها تا سال ۲۰۳۰ تا میزان ۶۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد. که این میزان تا ۱۰ درصد بیشتر از جمعیت کنونی گزارش شده است. جهت جلوگیری از مشکل به وجود آمده در پی افزایش ترافیک شهری، شرکت ایرباس با پیشنهادهایی جهت مهار این مشکل وارد عرصه شده است. این غول هواپیمایی در حال انجام بررسی ها و اجرای سه پرژه عظیم در راستای کاهش مشکل ترافیک شهری می باشد. این راه حل ها به طور کل در پی ایجاد حمل و نقل های هوایی بوده که یکی از راه کارهای اصلی آنها وارد کردن گروهی از ماشین های پرنده به صحنه می باشد.

این مرحله اجرایی در پی راهکار جدیدی از طرف کمپانی ایرباس-که در طی آن ماشین معمول تنها با فشار دادن یک دکمه می تواند تبدیل به یک ماشین پرنده شود-مورد بررسی قرار گرفته است. در گذشته مشکل ترافیک تنها مربوط به شهرهای توسعه یافته بوده ولی این روزها به دلیل افزایش سرعت پیشرفت و همچنین افزایش جمعیت، ترافیک تقریبا در همه شهر های دنیا به نوعی دیده می شود. تمامی مشکلات ترافیکی با راهکاری از طرف کمپانی ایرباس تا پایان سال ۲۰۱۷ می توان حل کرد که در طی آن ماشین های سواری معمولی برای فرار از ترافیک شهری، تنها با فشار دادن یک دکمه توسط سرنشین قادر خواهند بود مانند یک هواپیمای کوچک به پرواز در آیند. این راهکار در روز دوشنبه از طرف مدیر اجرایی گروه ایرباس، اندرز (Tom Enders)، به عموم معرفی شد.

نمونه اولیه از خطوط هوایی ماشین های پرنده

کمپانی ایرباس هم اکنون به دنبال تولید ربات های کوچک پرنده مخصوص حمل بسته، اتوبوس های مستقل، و ماشین های تک سرنشین می باشد. اندرز امیدوار است تا پایان ۲۰۱۷ روند ساخت ماشین های پرنده را به طور قطع انجام دهد. او این راهکار را در کنفرانس تکنولوژی که در آلمان برگزار شده بود اعلام کرد. در پی آن این شرکت به دنبال آزمایش انواع اولیه از خودروهای تک سرنشین پرنده بوده تا راهکاری جهت مقابله با ترافیک شهری را هرچه زودتر اجرایی کند.

این راهکار تنها در مراحل اولیه از آزمایشات خود قرار گرفته ولی کمپانی ایرباس به طور جدی به دنبال به انجام رساندن هرچه سریع تر این روند می باشند. در مرحله بعدی ایرباس در پی گسترش وسایل نقلیه ای خواهد بود که با در نظر گرفتن سوخت، باعث آلودگی کمتر محیط شهری و به طور کل آلودگی هوا باشند. این راه حل و استفاده از حمل و نقل هوایی باعث کاهش مقدار پول خرج شده جهت زیرساخت های شهری در نظر گرفته شده که در پی آن دولت دیگر به دنبال ریخت و پاش کردن پول های خود جهت ساختن پل ها و مسیرهای ماشین رو در شهر نخواهد بود. شرکت ایرباس هنوز موردی درباره میزان سرمایه لازم جهت اجرایی این پروژه را روشن نکرده است.

افزودن دیدگاه