نوتلا پس از سال ها محبوبیت از طرف خانواده ها برای کودکان ممنوع شد

خوشمزه ی سمی

0
48
نوتلا، خوشمزه ی مشکل ساز!

“نوتلا یکی از معروف ترین شوکولات صبحانه در نهایت…”

در این مدت اخیر نوشته های زیادی در سایت های اجتماعی مشاهده میشود که به گفته آن ها نوتلا دارای مواد سمی بوده و خوردن آن خطرناک گزارش شده است. نوشته هایی چون، “قبل از مصرف نوتلا دوباره فکر کنید و بهتر است به طور کامل این شوکولات را از رژیم غذایی خود حذف کنید چرا که شما و بچه های شما را مسموم میکند.” این نمونه نوشته یکی از کاربران صفحات اجتماعی نشان میدهد که وانیل مصنوعی که مزه نوتلا را تشکیل میدهد سمی بوده که منجر به از بین رفتن سلول های مغزی میشود.

این در حالی است که به گفته سازمان ملل متحد جهت همکاری و توسعه اقتصادی مصرف وانیل به طور کلی مشکل ساز نبوده و تاثیری روی سلول های مغزی ندارد. مطالعات انجام گرفته جهت دیدن تاثیر مصرف وانیل توسط حیوانات مورد مطالعه برای جواب دادن به سمی بودن و یا نبودن وانیل انجام گرفته که در نهایت این بررسی هیچگونه شواهدی اعم از خطرناک بودن این ماده مصرفی آشکار نشده.

گفته های حاکی نوتلا را از نظر استفاده پودر شیر بدون چرب برای درست کردن شوکولات های خود و وجود لسیتین سویا و نیز روغن پالم مورد سرزنش قرار داده اند. به گفته یکی از کاربران فیس بوک “نوتلا میتوتند یکی از سمی ترین مواد مصرفی باشد.”

به گفته چیزی که در سایت خود نوتلا آمده، این شوکولات دارای وانیل ترکیبی بوده، چیزی که باعث به وجود آمدن عطر طبیعی این خوراکی خوشمزه میشود چرا که میزان مصرفی وانیل برای جمعیت زیادی قابل دسترسی نیست.
این شوکولات صبحانه در این اواخر به سمت تعطیلی کامل به دلیل استفاده از روغن پالم که ازمیوه درخت نخل گرفته شده نیز رفته است.
به خواسته وزیر فرانسه در سال گذشته افراد باید خرید نوتلا را به طور کامل کنسل کرده و در این راستا به محیط زیست کمک کرده تا درختان بیشتری به دلیل تهیه این روغن بریده نشوند.

در مقابل تمامی این گفته ها شرکت نوتلا ادعا داشته که در ساخت شوکولات های خود از مواد طبیعی موجود در مزارع استفاده کرده، این گفته توسط گروه صلح سبز که در سایت “تایم” به این موضوع پرداخته تایید شده است.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه