۷ اتفاق مثبتی که با نوشیدن آب در صبح، حتی قبل از خوردن قهوه، در بدن شما می افتد

یک لیوان آب را به عنوان قرصی در نظر بگیرید که می تواند بلافاصله بعد از وارد شدن به بدن، از افزایش سردرد تا میزان قابل توجهی جلوگیری کند. به یاد داشته باشید که نوشیدن آن را در طول روز ادامه دهید

0
95
۷ اتفاق مثبتی که با نوشیدن آب در صبح، حتی قبل از خوردن قهوه، در بدن شما می افتد

“نوشیدن آب بعد از این می تواند اولین کار مفیدی باشد که شما برای بدن خود انجام می دهید چراکه ورود این مایع حیات بخش به صورت ناشتا سلامتی بدن شما را تضمین کند” 

برنامه روزانه ای که تقریبا همه شما بطور نرمال آن را دنبال می کنید به این ترتیب است که، صبح از خواب بیدار می شوید، اینستاگرام خود را چک می کنید، مستقیم به سمت قوه ساز می دوید. اما اگر روز خود را با نوشیدن یک لیوان آب در روز شروع کنید می توانید بسیاری از مواردی که برای بدن شما مفید می باشد را در همان لحظات اولیه فعال کنید. (البته نگران نباشید چون می توانید بلافاصله قهوه خود را نوش جان کنید.)

  1. سوخت و ساز بدن خود را بالا نگه دارید – بر اساس نتایج مطالعه نوشته شده در مجله Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism، نوشیدن آب (تقریبا ۲۰ انس) می تواند سوخت و ساز بدن شما تا میزان ۳۰ درصد افزایش دهد. اگر زمانیکه که شکم شما هنوز خالی می باشد نوشیدن آب را امتحان کنید متوجه می شوید که بدن می تواند عملکرد بهتری در رابطه با گوارش، در همان ساعات اولیه را دنبال کند.

 

  1. سو هاضمه و سوزش سر دل (Heartburn) را کاهش دهید – وقتی که تنها جرعه ای آب بلافاصله بعد از بیدار شدن می نوشید، به بدن خود کمک می کنید تا اسید های ناشی از مواد غذایی را که در طی شب مسیر خود را در هنگام خواب شما به سمت بالا (مری) تغییر داده اند را از بدن خود تمیز کنید. آبی که در اول صبح می نوشید همچنین می تواند به تمیز کردن دندان ها و اسید های موجود بر روی مینای دندان شما کمک کند.

 

  1. از سنگ کلیه پیشگیری کنید – اولین اتفاقی که با نوشیدن آب در بدن رخ می دهد رقیق شدن موادی می باشد که در ادرار وجود دارد که در نهایت این تشکیل سنگ در کلیه تا درصد بسیار چشم گیری کاهش پیدا می کند. اما به یاد داشته باشید، مقدار آبی که هر روزه شما می نوشید باید حداقل به میزان نیم گالن در هر روز باشد. برای اطلاع بیشتر و تاثیر گذاری هرچه بهتر می توان یک تکه لیمو هم درون آب استفاده کرد.

 

  1. سردرد خود را در همان لحظه فراموش کنید – کاهش آب بدن یکی از دلایل اصلی دردی است که در سر خود احساس می کنید. یک لیوان آب را به عنوان قرصی در نظر بگیرید که می تواند بلافاصله بعد از وارد شدن به بدن، از افزایش سردرد تا میزان قابل توجهی جلوگیری کند. به یاد داشته باشید که نوشیدن آن را در طول روز ادامه دهید.

 

  1. مواد شما را از بدن خود دور نگه دارید – با نوشیدن این مایع حیات بخش روده باریک خود را آبرسانی کنید و درصد آب بدن خود را در حالت بالانس نگه دارید. در طی هر روندی که مواد از بدن شما خارج می شوند (Gastric Emptying Rate) برای مثال مقدار ادرار، با نوشیدن هرچه بیشتر آبی که وارد بدن می شود می تواند افزایش پیدا کند. هرچقدر بیشتر ادرار کنید به این معنی است که واد سمی بیشتری را از بدن خود دفع می کنید.

 

  1. بدن خود را فعال نگه دارید – بله، نوشیدن آب به صورت ناشتا سیستم هضم بدن را همواره در حالت بالانس و تنظیم شده نگه می دارد. بنابراین مشکل روده های خود را در همان لحظه اول بعد از خواب با نوشیدن آب حل کنید.

 

  1. از بسیاری بیماری ها جلوگیری کنید – برای جلوگیری از سرماخوردگی، تنها کاری که نیاز است شما انجام دهید فعال نگه داشتن و آبرسانی سیستم لنفاوی-مهم ترین بخش سیستم دفاعی بدن- بوده که یک لیوان آب در صبح از جمع شدن خود یا اخلاط (Congestion) جلوگیری کرده و دفع بهتری را در طول روز برای شما فراهم می کند.
Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه