نکته هایی جهت طراحی بهتر خانه

0
61
نکته هایی جهت طراحی بهتر خانه

“زیبایی خانه بر خلاف تمامی قوانین و مقررات تنها با کنار گذاشتن کلیشه ها و ایده هایی نو و در نظر گرفتن نکته هایی ساده به دست می آید”

طراحان داخلی افرادی هستند که از یک قانون و کتاب مشخصی در راستای رسیدن به بهترین نمونه از دکوراسیون داخلی پیروی نمی کنند. بلکه آنها افرادی هستند که با به کار گیری خلاقیت و قوه تخیل خود می توانند با قرار دادن اشیای مناسب و رنگ آمیزی های خاص در کنار هم کار خود را به نحو احسن انجام دهند. در این مورد فراگیری مهارت هایی خاص و سخت نیاز نیست بلکه در بسیاری از موارد شکستن قانون های کلیشه ای نیز می تواند به هرچه بهتر جلوه دادن محیط خانه شما کمک کند؛ کاری که  حتی شما نیز می توانید به راحتی از پس انجامش بر بیایید.

رنگ دیوار اتاق را در آخر انتخاب کنید: اگر تمایل دارید تا زیبایی خانه خود را دو چندان کنید کاری که قبلا اول در مورد آن تصمیم می گرفتید را به آخر موکول کنید. بار ها طراحان داخلی با تماس هایی رو به رو شده اند که افراد قبل از تصمیم گیری در مورد دکوراسیون داخلی خانه خود و حتی در نظر گرفتن نور اتاق در نظر دارند تا رنگ دیوار های خود را مشخص کنند. تعداد نامحدودی از رنگ ها و هاله های متفاوتی از رنگ ها وجود دارد که می تواند از خانه ای به خانه دیگر، به دلیل میزان نور گیر بودن آن، تغییر کند. سعی داشته باشید بعد از انتخاب تمامی وسایل اصلی و تزئینی و همچنین میزان نور دریافتی خانه خود رنگ دیوار را مشخص کنید.

فضای داخلی خانه را تا میزانی خلوت کنید: خانه هایی که می توان به راحتی و تنها با انجام چند حرکت کوچک دکور آنها را عوض کرد به عنوان خانه هایی آرامش بخش برای زندگی به شمار می آیند. تمامی افراد باید همواره جایی برای مانور و تغییر اشیای خود را داشته باشند تا از این طریق در هنگام تغییر دکوراسیون با مشکل مواجه نشوند. سعی داشته باشید تا به جای پر کردن خانه خود با اشیای غیر ضروری بودجه خود را پس انداز کرده و در عوض ار انواع با کیفیت جهت زیبا سازی خانه خود استفاده کنید.

سعی داشته باشید تابلو های خود را در ارتفاع مناسبی از دیوار آویزان کنید: زاویه دید نرمال و هم سطح چشم یک فرد معمولی ۵۷ اینچ در نظر گرفته شده است و بیانگر آن است که بهتر است تابلو های خود را در فاصله ۵۷ تا ۶۰ اینچی از کف زمین بر روی دیوار آویزان کنید. در خانه هایی که سقف بلند تری دارند تابلو ها را می تواند در ارتفاعی کمی بلند تر از میزان در نظر گرفته شده نیز آویزان کرد. در این مورد بهتر است عکسی از اتاق خود گرفته و به وسیله فتوشاپ بهترین مکان را جهت آویزان کردن تابلو های خود در نظر بگیرید. این را بدانید که همیشه باید بهترین گزینه را جهت پر کردن فضای خالی دیوار های خود انتخاب کنید

محل درست قرار گیری مبلمان را بر روی قالی ها را بدانید: بطور کل در این مورد می تواندی سه روش مختلف را در نظر بگیرید:

تمامی مبلمان خود را روی قالی قرار دهید. در این مورد فرش و یا قالی شما به اندازه ای بزرگ است که بتوان تمامی اشیا را بر روی آن قرار داد. این گزینه می تواند جلوه ای از یک خانه ی لوکس را برای شما فراهم کند. فقط در نظر داشته باشید تا در حدود ۱۲ تا ۱۸ اینچ از کف اتاق را خالی نگه دارید بطوریکه با اندازه بزرگ فرش مجبور نباشید تا تمامی سطح اتاق را بپوشانید.

در مورد دوم فرش بسیار کوچکی را انتخاب کرده اید که شاید نتوانید تمامی اشیای خود را روی آن قرار دهید. ولی به یاد داشته باشید تا فرشی خیلی کوچک را انتخاب نکنید تا نتوانید هیچ استفاده ای از آن ببرید. قالی و یا فرش انتخابی باید به اندازه ای بزرگ باشد که بتواند در زیر پایه های جلویی مبل های شما قرار بگیرد. این مورد می تواند به عنوان بهترین گزینه جهت تنوع بخشیدن به قالی کوچک با قرار دادن مبلمان بر روی قسمت کوچکی از آن باشد.

و در مورد آخر سعی داشته باشید تا با قرار دادن پایه های جلویی مبلمان خود بر روی قالی از لحاظ ظاهری ترکیبی خوب به وجود آورده و به یاد داشته باشید تا زیبایی فرش را با قرار دادن وسایل زیاد و غیر ضروری پنهان نکنید.

قسمتی از خانه را به گوشه ای اصلی و کانونی تبدیل کنید: سعی داشته باشید تا یکی از اشیای خانه خودد را به عنوان نمونه برجسته د نظر بگیرید و دیگر اشیا را به مطابقت آن به صورت یک هارمونی در اتاق بچینید. سعی نداشته باشید تا تمامی اشیای خانه خود را با پرداخت پول هایی زیاد خریداری کنید بلکه تنها یکی از اجزای اصلی خانه و یا اتاق خود را به عنوان عنصر اصلی انتخاب کرده و دیگر وسایل خانه را به عنوان مکمل ها در نظر بگیرید. اجزای اصلی می تواند یک هود در آشپزخانه، طاقچه بالای بخاری اتاق نشیمن و یا یک تابلوی نقاشی زیبا در نظر گرفته شود.

از نگهداری آکسسوآر هایی که مناسب خانه شما نمی باشند خوددرای کنید: مهم نیست اکسسواری که در خانه خود دارید هدیه چه کسی می باشد تنها چیزی که در این مورد مهم است این می باشد که در صورت نامتناسب بودن وسایل تزئینی از نگهداری آنها جلوگیری کنید. وسایل نا متناسب می توند زیبایی خانه شما را از بین ببرد.

تمامی کلیشه ها را کنار بگذارید: به کارگیری ایده هایی همیشه به شما کمک می کند تا بتوانید کار خود را در مورد دکوراسیون خانه خیلی خوب شروع کنید. بعد از اتمام کار در نظر داشته باشید تا با استفاده از خلاقیت و سلیقه شخصی خود تغییراتی را ایجاد کنید که با دیدنشان همیشه در خانه نوعی آرامش را حس کنید. استفاده از جنبه های سنتی می تواند در بسیاری از موارد به کمک شما آمده و با در نظر گرفتن بالش هایی با طرح هایی سنتی بر روی مبلمان مدرن خود قسمتی شیک را برای اتاق نشیمن خود فراهم کنید و زیبایی خانه را با ادغام طراحی مدرن و قدیمی دوچندان کنید.

نور و روشنایی را فراموش نکنید: زیبایی خانه تنها با قرار دادن اشیای زیبا به پایان نمی رسد. اگر تمام قسمت خانه خود را خنثی نگه دارید قادر نخواهید بود تا قسمت های اصلی را برجسته جلوه داده و در نتیجه با فضایی خسته کننده رو به رو خواهید شد. طراحان داخلی حرفه ای همواره قسمت هایی را در آشپزخانه و یا اتاق نشیمن در نظر گرفته تا با استفاده از آباژور و یا نوار های نوری و رنگ بخشیدن، قسمت مربوطه را هرچه زیباتر از قبل جلوه دهند.

افزودن دیدگاه