هوش مصنوعی قادر است حمله های قلبی را بهتر از پزشکان تشخیص دهد

این الگوریتم های به دست آمده از طریقی دیگر مانع قرار گیری بیماران به عنوان افراد در معرض خطر بوده اند به این معنی که در راستای تشخیص ها دقیق مانع مصرف دارو هایی که از طرف پزشکان به بیماران توصیه می شوند گزارش شده اند

0
17
هوش مصنوعی قادر است حمله های قلبی را بهتر از پزشکان تشخیص دهد

“هوش مصنوعی بار دیگر در راستای تشخیص بیماری های خطرناک به یاری پزشکان می آید. در صورت استفاده از این شیوه می توان از بسیاری روش های درمانی خطرناک و مصرف دارو های بی مورد نیز جلوگیری کرد”

پزشکان پیشرفت های بسیاری در راستای تشخیص بیماری ها و مشخص کردن بیمارانی که در معرض حمله های قلبی می باشند از خود نشان داده اند. اما مطالعات اخیر نشان داده است که در این زمینه هوش مصنوعی قادر است تا به نوعی بهتر از پزشکان عمل کند که می تواند به عنوان یکی از اصلی ترین ابزار برای نجات جان بسیاری افراد در آمریکا معرفی شود.

در آزمایشات اولیه، برنامه های کامپیوتری مربوط به هوش مصنوعی که در دانشگاه ناتینگهام انگلیس ساخته شده بسیار دقیق تر از پزشکان در تشخیص قرار گرفتن بیماران در معرض بروز حمله های قلبی عمل کرده اند. برنامه هایی که داده های خود را بر اساس الگوریتم های مشخصی در راستای پرونده های پزشکی ۳۰۰٫۰۰۰ نفر به دست آمده است تا ۷٫۶ درصد بیشتر از پزشکان-با در نظر گرفتن سن، فشار خون، میزان کلسترول و دیگر عوامل خطر بالقوه-توانایی تشخیص را حمله های قلبی را از خود نشان داده اند.

این الگوریتم های به دست آمده از طریقی دیگر مانع قرار گیری بیماران به عنوان افراد در معرض خطر بوده اند به این معنی که در راستای تشخیص ها دقیق مانع مصرف دارو هایی که از طرف پزشکان به بیماران توصیه می شوند گزارش شده اند. و بنابراین در آینده با در نظر گرفتن چنین ابزار هایی می توان از بسیاری مشکلات عضلانی شدید و سایر عوارض جانبی جدی برخی دارو هایی که با کاهش کلسترول این عوارض را افزایش می دهند خوداری کرد.

بنابراین چه چیزی این الگوریتم را دقیق می کند؟ الگوریتم در مدت طولانی بسیاری از فاکتور های ضروری بدن را بطور دقیق تحت نظر قرار می دهد. علاوه بر فاکتور های ریسک بالقوه به در راستای تشخیص خطر های قلبی به کار گرفته می شوند، این شیوه فعل و انفعالات دارو های خاص که امروزه به عنوان عوامل خطرناک تر و زمینه ساز بیماری های قلبی شناخته شده اند را نیز مورد بررسی دقیق قرار می دهد.

نوشته ای که در مجله PLOS One چاپ شده در این مورد بین پزشکان همهمه ای را ایجاد کرده است.

به گفته دکتر روس (Elsie Ross)، جراح عروق دانشگاه استنفورد (Stanford University): “این روش من را بسیار هیجان زده کرده است بطوریکه امید دارم پزشکان در آینده ای نزدیک این سیستم را به عنوان نمونه قابل اعتمادی در زمینه کار خود مورد قبول قرار داده و هرچه بهتر در تشخیص بیماری ها موفقیت آمیز تر عمل کنند.”

با توجه به گفته های دکتر ونگ (Stephen Weng)، همکار تحقیقاتی در دانشگاه ناتینگهام و رهبر تیم پزشکان و مهندس کامپیوتر که در برنامه ریزی این الگوریتم دست داشته است اظهار داشت، استفاده از این سیستم پزشکان را قادر خواهد ساخت تا بسیار راحت تر کار خود را انجام دهند. آنها می توانند بسیار سریع تر از قبل دسته بندی های خود را در مورد بیماران انجام داده و درمان های مناسبی را با توجه به میزان ریسک برای هر بیمار در نظر بگیرند.

البته این مورد مشخص است که پزشکان و پرستاران همیشه به عنوان عوامل کلیدی باید در صحنه حضور داشته باشند چراکه الگوریتم هوش مصنوعی نمی تواند دلیل عصبی بودن بیمار را به مصاحبه شغلی ناموفقی که ساعاتی پیش ضورت گرفته بود ربط دهند و یا حتی اینکه دلیل بالا رفتن فشار خون می تواند تنها به دلیل ترافیک اعصاب خورد کنی باشد که در مسیر رسیدن بیمار به بیمارستان می باشد با این شیوه در نظر گرفته شود. تنها کاری که این شیوه می تواند داشته باشد کمک به پزشکان در تشخیص هرچه بهتر ریسک و درجه بندی بیماری گزارش شده است.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه