واقعیت مجازی هم اکنون به عنوان یکی از بهترین شیوه ها برای بررسی و مطالعه موارد مربوط به زوال عقل در دنیا به شمار می رود

بازی "ماموریت قهرمان دریا" که هم اکنون در گوشی های موبایل می تواند نصب و بازی شود به افراد این امکان را می دهد تا در نقش یک ملوان بتواند با توانایی یافتن مسیر از مرحله ها عبور کرده و در نتیجه ظرفیت مغز خود را به چالش بکشد

0
26

“زوال عقل نوعی اختلال بوده که با توجه به شیوه های امروزی می تواند در راستای تشخیص به میزانی وقت گیر باشد. بازی ماموریت قهرمان دریا می تواند در این مورد به پزشکان کمک بسیاری کند”

هم اکنون یکی از بازی های جدید مربوط به واقعیت مجازی توسط محققان انگلیسی طراحی شده است که به پزشکان این امکان را می دهد تا اولین مراحل مربوط به بیماری زوال عقل را تشخیص دهند. این بازی به دانشمندان کمک می کند تا اطلاعاتی در مورد اولین نشانه های موقعیت تباهی (Degenerative Condition) را به راحتی در دست داشته باشند، یعنی توانایی حرکت کردن. بازی “ماموریت قهرمان دریا” که هم اکنون در گوشی های موبایل می تواند نصب و بازی شود به افراد این امکان را می دهد تا در نقش یک ملوان بتواند با توانایی یافتن مسیر از مرحله ها عبور کرده و در نتیجه ظرفیت مغز خود را به چالش بکشد. از آنجاییکه تعداد علاقه مندان به این بازی افزایش پیدا می کند دانشمندان بر این عقیده اند که بتوانند آن را به عنوان معیاری برای سنجش مغز افراد در نظر بگیرند.

دکتر اسپیرز (Hugo Spiers) از دانشگاه لندن به عنوان شخصی که پیش برد این مطالعه را بر عهده دارد اظهار کرده است: “تنها دو دقیقه بازی با این اپلیکیشن می تواند اطلاعات بسیاری را فراهم کند، به این معنی که من قادر خواهم بود تا دوره تشخیص و تمامی داده ها را بسیار ماثر تر و در زمانی کم تر بررسی کنم.” این شوه می تواند به راحتی به عنوان یکی از بزرگ ترین و پیشرفته ترین شیوه های تشخیص بیماری زوال عقل مورد استفاده قرار بگیرد. تاکنون با استفاده از این بازی محققان توانسته اند تا داده هایی از ۳ میلیون فرد را در نیا به دست بگیرند.

هورنبرگر (Michael Hornberger)، پروفسور تحقیق علمی زوال عقل در دانشگاه East Anglia بیان کرده است سیستم وی آر به پزشکان این امکان را می دهد تا عمیق تر و دقیق تر ارزیابی های مربوط به توانایی مسیر یابی را بررسی کند. البته در صورتی که از وی آر برای بررسی اختلالت مغز استفاده بشود باید به نوعی برخی بازی های ساده را برای کاربران فراهم آورد تا افرادی که نمی توانند با تکنولوژی ارتباط برقرار کنند نیز قادر باشند بازی ها را در راستای استاندارد های معرفی شده انجام دهند.

بازی مربوطه توسط شرکت ارتباطات Deutsche Telekom و توسط طراحان بازی گلیچرز (Glitchers) به کاربران ارائه داده شده است که هم اکنون تنها برای سیستم Samsung Gear VR Headsets و فراهم شده است. با توجه به بررسی گروه بیماری آلزایمر هم اکنون در حدود ۸۵۰٫۰۰۰ فرد در انگلستان دچار بیماری زوال عقل می باشد که با توجه به گفته های پری (Tim Parry) مدیر این انجمن: “بازی مربوطه می تواند در راستای بررسی و پیشرفت اعمال شیوه های تشخیص بیماری زوال عقل بسیار کارآمد باشد.”

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه