وزن کردن مرتب و رابطه آن با کاهش وزن، یافته جدید مطالعات اخیر

افراد در هر روز تلاش می کنند که با دنبال کردن راه هایی بهتر بتوانند وزن بیشتری از دست بدهند

0
68
وزن کردن مرتب و رابطه آن با کاهش وزن، یافته جدید مطالعات اخیر

“وزن کردن در هر روز می تواند انگیزه خلاصی از چربی های بدن را افزایش داده و در نتیجه بطوری غیر مستقیم باعث کاهش وزن افراد ور مدتی مشخص شود”

برای بسیاری افراد طرز تفکر کاهش وزن بدون تغییر رژیم غذایی موردی بوده که می تواند بسیار جالب و خوشایند باشد. محققان برای این مورد راهکار بسیار ساده ای یافته اند و پیشنهاد داده اند که تا جای ممکن در هر روز خود را با ترازو وزن کرده تا بتوانید به راحتی غذای مصرفی و کالری دریافتی را کنترل کنید. با توجه به بررسی ۲۹۴ دانشجو در دانشگاه دکسل و پنسیلوانیا مشخص شده است افرادی که همواره علاقه دارند تا خود را هر روز مرتب وزن کنند در طول دو سال، چربی بدنی و شاخص حجم بدنی (BMI) کم تری از خود نشان داده اند. این در حالی است که از هیچ یک افراد خواسته نشد تا برای کاهش وزن خود برنامه رژیمی خاصی را دنبال کنند.

با توجه به گفته های بوترین (Meghan Butryn)، استادیار دانشکده هنر و علوم در دانشگاه درکسل، افرادی که خود را وزن می کنند همواره اشتیاق بیشتری به کاهش وزن از خود نشان می دهند. هرچند نمی توان در این مورد انتظار بسیار بالایی داشت ولی همین میزان نیز می تواند انگیزه را برای از دست دادن چربی بیشتر در هر روز افزایش دهد، به عبارتی دیگر، با اینکه هنوز رابطه مستقیمی بین وزن کردن و کاهش وزن در نظر گرفته نشده است ولی ایجاد انگیزه و طرز فکری در راستای کاهش حتی میزان یک گرم در روز بعد، راه را برای شروع رژیم های غذایی و ورزش نیز هموار می کند. افراد در هر روز تلاش می کنند که با دنبال کردن راه هایی بهتر بتوانند وزن بیشتری از دست بدهند. بنابراین بلافاصله بعد از بالا رفتن عقربه ترازو شما سعی خواهید داشت تا تلاش خود را برای از دست دادن آن پیش بگیرید.

البته باید این مورد را در نظر داشت که هر افزایش وزنی نمی تواند به دلیل تجمع چربی در بدن باشد. در برخی موراد تغییرات هورمونی نیز می تواند باعث افزایش وزن در افراد شود. ولی بطور کل به یاد داشته باشید تا برای افزایش انگیزه برای کاهش وزن همواره خود را وزن کنید.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه