وسایلی که هیچگاه نباید دست دوم خریداری شوند

0
37

کلاه ایمنی – کلاه های ایمنی برای افرادی طراحی شده است که در راستای تصادفات بتوانند از آسیب دیدن مغز خود جلوگیری کنند. شاید در همان حادثه اول آسیب هایی به کلاه برسد که محسوس نباشند. بنابراین همواره در نظر داشته باشید تا برای امنیت خود از کلاه های نو استفاده کنید.

صندلی ماشین برای کودکان – درست شبیه به کلاه های ایمنی، این صندلی ها نیز تنها می توانند تا بروز سانحه از کودک شما مراقبت کنند چراکه یک حادثه کوچک نیز می توانید منجر به آسیب دیدن و در نتیجه از بین رفتن کارآیی وسیله شود. علاوه بر خرابی، این صندلی ها نیز همانند بسیاری ابزار های تکنولوژی مرتبا به روز می شوند و چه بهتر است به صورتی نو خریداری شوند.

لاستیک ماشین – تمامی تایر ها در راستای بروز حادثه باید تعویض شوند چراکه به مرور استقامت خود را از دست داده و با بروز سانحه ای ایمنی آنها به کلی از بین می رود.

مایو – تمامی لباس هایی که مستقیما با بدن افراد تماس دارند می توانند در راستای شست و شو با آب گرم به خوبی تمیز شوند. اما برخی تغییراتی که در درجه حرارت آب به وجود می آید می تواند پارچه لباس های را نیز کهنه کند. اگر لباس های دست دو را خریداری می کنید احتمال زود پاره شدن آنها را نیز مد نظر داشته باشید.

تشک – حشرات موذی در همه نوع تشک دست دو می توانند پنهان شوند. هیچ کدام از ما دوست نداریم تا روی تشکی بخوابیم که باکتری ها، آب دهان و تمامی میکروب های موجود بر روی بدن فرد دیگر هنوز از روی آن تمیز نشده است.

تخت نوزاد – هیچگاه نمی توان سالم بودن ساختار تخت را اثبات کرد. از طرفی دیگر، استاندارد های مربوط به تخت نوزاد نیز همه روزه تغییر پیدا می کند و دلیلی برای خرید انواع استفاده شده وجود ندارد.

لپ تاپ و هر نوع وسیله هوشمند – تبلت، لپ تاپ سیستم های پخش موسیقی از مواردی می باشند که همواره در معرض آسیب دیدن و یا برخورد با هر نوع سطحی قرار دارند. البته می توان در مورد خرید دست دو مانیتورها برنامه ریزی کرد چراکه به دلیل قرار گرفتن آنها بر روی میز احتمال هر نوع آسیب دیدگی کم می باشد. اما در صورتی که نیاز دارید تا پول بیشتری خرج کنید بهتر است سیستم های نو خریداری کنید.

کفش – کفش ها بعد از مدتی پوشیده شدن به راحتی قالب پای فرد را به خود می گیرد و در همین راستای است که کفش های فرد دیگری نمی تواند برای شما مناسب باشد.

بالش و ملافه – شما می توانید با آب گرم آنها را ضد عفونی کنید ولی با این شیوه نمی توانید از شر حشرات موذی خلاص شوید.

شیشه شیر نوزاد – از آنجاییکه استریلیزه و ضد عفونی کردن در این مورد می تواند تا میزانی کارساز باشد ولی به دلیل وجود ماده شیمیایی ——- در بسیاری بطری های قدیمی بهتر است همواره از انواع جدید استفاده شود.

قابلمه، ماهیتابه و تمامی سرویسی که برای پخت و پز و آشپزی می باشد – در صورتی که سطح این وسایل از بین برود مواد شیمیایی به درون غذای شما نفوذ پیدا کرده و سلامتی را به خطر می اندازند.

مبلمان و اثاثیه ای که با پارچه های نو پوشیده نشده باشند – درست شبیه به تشک و بالش چنین لوازمی می توانند به میزان بالایی به عنوان مکانی مناسب برای حشرات موذی نظیر کک، عنکبوت و هر نوع بوی بد و لکه به شمار روند.

لوازم آرایشی و عطر – کیفیت هر دو نوع از موارد ذکر شده به مرور زمان کاهش پیدا کند. حتی اگر از باز نشدن بسته بندی آنها مطمئن هستید در صورت مشاهده تاریخ گذشته بودن از خرید آنها صرف نظر کنید.

عروسک – عروسک ها به ویژه آنهایی که با پشم پر شده اند در دمای بالا به خوبی تمیز نمی شوند و به مرور می توان تجمع بالایی از ترکیبات مضر را شامل شوند.

کلاه – کلاه درست شبیه به مو های مصنوعی، کلاه می تواند تمامی ترکیبات مضر موجود بر روی مو های افراد را به شما منتقل کنند. عرق افراد از جمله مواردی بوده که نباید با بدن شما تماسی داشته باشد.

افزودن دیدگاه