پختن غذا هایی سالم در کم ترین زمان ممکن

0
68
پختن غذا هایی سالم در کم ترین زمان ممکن

“غذای سالم را می توان در کم ترین زمان ممکن نیز آماده کرد. به جای سفارش غذای رستوران می توان در مدت ۲۰ دقیقه غذا های خوشمزه بپزید”

میگو، تره فرنگی به همراه اسفناج و پاستا

 آیا به دلیل وقت کمی که دارید نمی توانید غذای مفصلی برای خود آماده کرده و به دلیل مقاله هایی که در رابطه با ضرر های غذا های آماده خوانده اید نمی خواهید غذای خود را از بیرون سفارش دهید و به دنبال خوردن غذای سالم، سبک و مغزی می باشد به شما دستور پختن غذایی پر پروتئین به همراه سبزی های مقوی را پیشنهاد می کنیم؛ میگو، تره فرنگی به همراه اسفناج و پاستا.

در حالیکه پاستا ها در حال پختن می باشد، میگو و تره فرنگی ها را درون روغن سرخ کنید. اسفناج به راحتی زمانیکه با پاستای گرم مخلوط شود نرم خواهد شد. اضافه کردن یک تکه لیمو ترش به سس این غذای لذیذ می تواند طعمی خاص را به غذای شما داده و تا چندین برابر خوشمزگی پاستای پخته شده را افزایش دهد. این غذا را به راحتی می توان در ۲۰ دقیقه آماده کرده که بسیار زودتر و مفید تر از غذا های رستوران و یا فست فود ها نیز می باشد.

ماهی سالمون به همراه برنج و باک چوی

نمونه دیگری از غذای سالم که می توان با ۲۰ دقیقه زمان پخته شود. در حالیکه سالمون درون فر به آرامی در حال پخته شدن می باشد می توانید با دستور پخت خاصی برنج را در ندت زمان کمی آماده کرده و با در اضافه کردن عسل، سس سویا، و فلفل قرمز خرد شده و کلم باک چوی طعمی خاص را به ماهی داد. ماهی پخته شده را بر روی برنج قرار داده  و سپس سبزی های مورد علاقه خود را نیز به آن اضافه کنید.

مرغ، کدو سبز و ژامبون ایتالیایی

خوردن این غذای سالم، ساده و خوشمزه را می توانید در شب های طولانی زمستان ترجیح بیشتر دهید. ابتدا تکه های مرغ را با روغن سرخ کرده تا به رنگ قوه ای در بیاورید و بعد از آن برای مدت کوتاهی آنها را درون فر قرار داده و بطور کامل مرغ های سرخ شده را بپزید. در حالیکه مرغ ها جهت پخته شدن درون فر قرار داده اید به سراغ ژامبون ها رفته و آنها را به صورت تکه های نازکی ببرید و روی گاز به صورت چیپسی آنها را بپزید. سپس کدو سبز ها را به همراه سیر، نمک و فلفل درون روغن سرخ کنید. این مرحله را تنها به مدت چند دقیقه ادامه دهید چراکه بریدن کلم ها به معنی هرچه زودتر آماده شدن آنها می باشد. این در حالی است که تنها هشت دقیقه برای پختن مرغ درون فر زمان لازم است. غذای سالم شما تنها بعد از بیست دقیقه آماده است؛ تمامی محتوای پخته شده را با یکدیگر مخلوط کرده و سپس با یک تکه لیمو ترش کار را تمام کرده و غذای خود را نوش جان کنید.

افزودن دیدگاه