شما تا چه پول برای داشتن موقعیت مالی مناسب را باید پس انداز کنید

چه در موقعیتی قرار گرفته اید که با داشتن شغلی مناسب در حال پیمودن پله های پیشرفت می باشید و چه در موقعیتی بوده که آینده و مبلغ پول پس اندازی ذهن شما را به خود مشغول کرده است، داشتن بودجه ای که بتواند در آینده شما را تأمین کند همیشه مورد اهمیت می باشد

0
60
شما تا چه پول برای داشتن موقعیت مالی مناسب را باید پس انداز کنید

“پس انداز یکی از اصلی ترین کار هایی است که هر فردی با توجه به موقعیت و بودجه خود باید نسبت به آن هرچه زود تر اقدام کند؛ ولی با چه میزان باید این کار شروع شود”

همیشه کنار گذاشتن مبلغی ناچیز می تواند بهترین گزینه برای افزایش سرمایه در نظر گرفته شود.

چه در موقعیتی قرار گرفته اید که با داشتن شغلی مناسب در حال پیمودن پله های پیشرفت می باشید و چه در موقعیتی بوده که آینده و مبلغ پول پس اندازی ذهن شما را به خود مشغول کرده است، داشتن بودجه ای که بتواند در آینده شما را تأمین کند همیشه مورد اهمیت می باشد. نگرانی های خود را کنار بگذارید چراکه هم اکنون می توانید با یک حرکت منطقی کاری را شروع کنید تا از طریق آن آینده خود را تأمین کنید و دیگر دچار استرس نشوید.

استارک (Bob Stark)، مدیر تجاری و مشاور متخصص حقوق بازنشستگی، Portafina، کلید و راه حل اصلی جهت رسیدن به موقعیت مالی و امن تنها در راستای ذخیره و پس انداز مبالغ کوچکی از پول در طی مدت طولانی در نظر گرفته شده است. در واقع، او پیشنهاد داده است مبلغ ۱۰ پوند در هر روز به معنی آن است که بعد از سن مشخص و بازنشستگی شما قادر خواهید بود که با در دست داشتن پول کافی از زندگی لذت برده و نگران پول و حساب خود نباشید.

البته این مورد کاملا مشخص است که پول پس اندازی هر شخصی با توجه به موقعیت شغلی و درآمد می تواند متفاوت باشد ولی این شیوه نمونه ای است که با کمی جمع و تفریق می تواند به عنوان بهترین شیوه در نظر گرفته شود. اگر شما به عنوان فردی که هم اکنون این نوشته را می خوانید و جوانی ۲۰ ساله می باشید، کنار گذاشتن ۱۰ پوند در هر روز به این معنی خواهد بود که بعد از ۶۷ سالگی شما دارای ۱۶٫۵۰۰ پوند پول در راستای رسیدن به یک زندگی خوب و پول کافی جهت امرار معاش خود را خواهید داشت.

اگر شما در گروه افرادی قرار دارید که کمی بلند پرواز به حساب می آیند که در نظر دارند بعد از رسیدن به سن بازنشستگی ۲۷٫۵۰۰ پوند سرمایه در دست داشته باشند، در این مورد به شما پیشنها می کنیم پول پس اندازی خود را به ۲۳ پوند افزایش دهید. از آنجاییکه پس انداز هیچوقت دیر نیست، ولی اگر تمایل دارید کنار کذاشتن پول را بعد از ۳۰ سالگی آغاز کنید در نتیجه بهتر است برای رسیدن به مبلغی مناسب میزان پول خود را به ۳۰ پوند در روز افزایش دهید.

شاید در دید اول این میزان پول بسیار زیاد و غیر ممکن به نظر برسد، ولی برنامه ریزی با توجه به موقعیت شغلی و درآمد ماهیانه می تواند کمک بسیار زیادی در راستای پول کنار گذاشته شده برای شما به حساب بیاید.

افزودن دیدگاه