چای سبز و کاهش جنبه های مضر رژیم غذایی غربی

موش هایی که رژیم غذایی با فروکتوز بالایی دارند می توانند بعد از مدتی وزن و چربی بالایی در بدن خود ذخیره کنند

0
35
چای سبز و کاهش جنبه های مضر رژیم غذایی غربی

“چای سبز به دلیل بالا بودن جنبه های مثبت آن به عنوان نوشیدنی محبوب و مفید بین جوامع شناخته می شود. هم اکنون مشخص شده است این ترکیب می تواند ضرر های رژیم غذایی غربی را کاهش دهد” 

به دلیل بسیاری از جنبه های مثبت چای سبز این نوشیدنی هم اکنون در سراسر دنیا به عنوان یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها شناخته می شود. اخیرا محققان بعد از انجام مطالعاتی جنبه مثبت دیگری از چای سبز را معرفی می کنند. ترکیب این چای می تواند بدن را در مقابل رژیم غذایی نا سالم مقاوم کند. این محققان دریافته اند ترکیب اپی گالوکتشین گالات Epigallocatechin Gallate موجود در چای قادر است شکل گیری سیستم مقاومتی بدن در برابر انسولین، مشکل چاقی و اختلال حافظه را در موش های آزمایشگاهی کاهش دهد. دکتر لیو (Xuebo Liu)، از کالج مهندسی علم غذا College of Food Science and Engineering و همکارانش نتایج یافته های خود را به عموم اشتراک گذاشته اند.

رژیم غذایی غربی به طور کل به عنوان رژیمی پر از گوشت فرآوری شده و قرمز، چربی اشباع شده، شکر و کربوهیدرات های فرآوری شده و میزان بسیار پایین سبزیجات و میوه ها، غذا های دریایی و مرغ شناخته می شود. بنابراین بطور طبیعی این رژیم می تواند به راحتی باعث چاقی و در نتیجه دیابت نوع دو در افراد شود. اختلالات شناختی Cognitive Impairment جنبه دیگری از این رژیم غذایی بوده که کیفیت زندگی افراد را بیشتر از پیش کاهش می دهد.

این مطالعه و بررسی جنبه های چای سبز که به مدت ۱۸ هفته و بر روی موش های آزمایشگاهی به طول انجامید در نهایت نشان داد: موش هایی که رژیم غذایی با فروکتوز بالایی دارند می توانند بعد از مدتی وزن و چربی بالایی در بدن خود ذخیره کنند ولی در صورت مصرف چای سبز، به دلیل وجود ترکیب اپی گالوکتشین گالات کنترل این مورد می تواند به راحتی انجام بگیرد. از آنجایی که کنترل وزن تنها یکی از موارد مربوط به جنبه مثبت این ترکیب می شود بطور کل نوشیدن چای سبز می تواند کیفیت زندگی و سالامت جسمی و روحی افراد را به میزان چشم گیری افزایش دهد.

افزودن دیدگاه