کار هایی که افراد ناموفق در آخر هفته های طولانی مدت انجام می دهند

0
36

همواره در دنیای مجازی به مواردی اشاره می شود که رفتارهای مخصوص افراد موفق را به اشتراک می گذارد. ولی در این راستا، نه تنها جنبه های مثبت رفتاری بلکه در برخی موارد توجه به رفتار های منفی و در نتیجه صرف نظر از انجام آنها نیز می تواند به برنامه ریزی هرچه بهتر و بالا بردن کیفیت زندگی کمک کند. چه فردی باشید که در طول هفته کار می کنید و چه جز گروهی بوده که در خانه به سر می برید بهتر است برای آخر هفته خود برنامه ریزی های خاصی داشته شاید. در ادامه به مواردی اشاره می کنیم که برای تبدیل به فردی موفق باید از انجام آنها خودداری کنید:

فراموشی کردن افرادی که دوستشان دارید و یا دوستانی که برای شما مهم می باشند — خانواده و افرادی که بدون توجه به درآمد شما علاقه زیادی دارند تا در کنار شما بوده و همواره در تمامی شرایط سخت به شما کمک کنند. افرادی که در زندگی خود به ویژه زندگی اجتماعی ناموفق تلقی می شوند گروهی بوده که اهمیت این مورد را نادیده می گیرند و بدون توجه به نعمتی که در دست دارند همواره از بازدید نزدیکان پرهیز می کنند.

استرس همیشگی — تمامی ما نیاز داریم تا به دور از زندگی پر تلاطم امروزی موقعیت هایی را در نظر گرفته تا دوباره انرژی خود را باز یابیم. افراد ناموفق جزء گروهی بوده که نمی توانند این مورد را به خوبی اجرایی کنند و یا اهمیتی برای آن قائل نمی باشند. آخر هفته به عنوان فرصت خوبی باید در نظر گرفته شود تا به دور از هر نوع شرایط استرس زا، فرد بتواند دوباره مغز خود را بازیابی کند.

ولخرجی های بی مورد – افراد ناموفقی در این مورد استاد می باشند که عدم برنامه ریزی از دلایل آن می باشد. اگر تعطیلات آخر هفته به طول بیانجامد، به معنی بالا رفتن خرج و مخارج نمی باشد. شما می توانید با انجام کار هایی بسیار ساده خود را در طول چند روز تعطیلی به خوبی سرگرم کنید. اگر تصمیم دارید به مسافرت بروید به شما توصیه می کنیم مقصد های نزدیک را انتخاب کنید.

انتخاب هایی که برای سلامتی مضر می باشند – افراد فرصت طلب و تنبل با رسیدن تعطیلات همواره به فکر دوری از هر نوع برنامه مفید نظیر کنار گذاشتن رژیم غذایی سالم می باشند. با توجه به توصیه هایی، تعطیلات آخر هفته می تواند به عنوان فرصتی مناسب به شمار رود که افراد فرصت زیادی دارند تا برای خود غذاهایی سالم درست کرده و یا حتی به کوه رفته و تمامی تلاش خود را برای باز سازی روحیه به کار گیرند.

کار کردن – اگر تعطیلات برای استراحت در نظر گرفته می شوند بنابراین تمام تلاش خود را کرده تا حداکثر استفاده از فرصت پیش آمده را برده باشید.

تنبلی – واژه استراحت در بین بسیار مردم به نوعی منفی تعبیر شده است. سعی داشته باشید به جای تماشای تلویزیون به مدت طولانی و خوابیدن های طولانی مدت خانه خود را تمیز کرده و یا دوستان خود را برای دورهمی به خانه خود دعوت کنید.

چسبیدن به گوشی همراه – سعی داشته باشید تا حداقل در این چند روز تعطیلی از هر نوع وسیله و تکنولوژی دوری کنید. حتی به شما توصیه می کنیم تا شبکه های اجتماعی را فراموش کرده و فعالیت های جدید امتحان کنید.

پرهیز از ماجراجویی – اگر به دنبال انجام کار جدید هستید، کشف مکان هایی ناشناخته می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. البته اگر ترجیح می دهید در خانه تعطیلات خود را سپری کنید بنابراین می توانید با خواندن کتاب و یا نقاشی کردن نیز تجربه جدیدی کسب کنید.

عدم برنامه ریزی – بسیاری افراد ترجیح می دهند تا همواره سپر زمان را مشاهده کرده و با اعتقاد به جمله “هرچه بادا باد” عمر خود را به نحوی بیهوده به پایان برسانند. اگر برنامه ای برای تمامی ساعت های خود ندارید حداقل سعی کنید تا ایده و فکری کلی برای روزی مشخص در نظر بگیرید و برای اجرایی کردن آن تمام تلاش خود را بکنید.

عدم توجه به گذر زمان – زمان همواره در بین افراد موفق به عنوان گنجی محدود در نظر گرفته می شود. سعی داشته باشید تا از دقیقه به دقیقه زندگی خود استفاده کرده تا در نهایت دچار پشیمانی نشوید.

افزودن دیدگاه