کافئین نیاز بدن را به خوراکی های شیرین تحریک می کند

0
35
کافئین نیاز بدن را به خوراکی های شیرین تحریک می کند

“کافئین می تواند نیاز بدن را به مصرف خوراکی های شیرین تحریک کند. به همین دلیل است که نوشیدن قهوه و در کنار آن خوردن دونات به عنوان صبحانه ای محبوب در بین افراد شناخته می شود” 

برای افرادی که در آمریکا زندگی می کنند ترکیب ساده ای وجود دارد که صبحانه اکثریت را شامل می شود، یک فنجان قهوه و دونات های شیرین رنگارنگ که در راستای خوشمزه گی با توجه به نوشته های جدید می توانند شرایطی خاص را برای بدن به وجود بیاورند. هم اکنون محققان به این نتیجه رسیده اند که چرا هر دو این خوراکی ها با یکدیگر برای بسیاری افراد محبوب به نظر می رسند. کافئین موجود در قهوه نیاز بدن را به خوردن خوراکی های شیرین افزایش می دهد. بعد از خوردن قهوه شما بیشتر از حد نرمال احساس خوردن خوراکی های شیرین را خواهید کرد. داده های مربوطه در مجله Food Science  به چاپ رسیده است.

برای رسیدن به نتایج مربوطه محققان از دو گروه خواسته اند تا در راستای خودرن و یا نخوردن کافئین بتوانند واکنش های بدن آنها را مورد بررسی قرار دهند. البته در این مورد هیچگونه اطلاعات قبلی در مورد بودن و یا نبودن کافئین در قهوه به داوطلبان مورد ازمایش داده نشده بود. در ادامه از آنها خواسته شد تا میزانی که دوست دارند به قهوه های خود شکر اضافه کنند. در ادامه از هر دو گروه خواسته شد تا به میزانی که دوست دارند به قهوه خود شکر اضافه کنند تا بتوانند از این طریق میزان شکر مورد نیاز بدن آنها را اندازه گیری کنند. در نتیجه مشخص شد افرادی که نوشیدنی های کافئین دار را مصرف نموده اند شکر بیشتری به قهوه خود اضافه کرده اند. نتیجه دیگری که از این مطالعات به دست آمده این است که قهوه بطور کل به صورت یک دارونما عمل کرده و انرژی را در افراد بطور طبیعی بالا می برد. در نتیجه مشخص می شود بودن و یا نبودن کافئین در قهوه نمی تواند تاثیری در روند کاهش و یا افزایش انرژی داشته باشد. رابطه بین جوانه های چشایی و میزان انرژی بالا به دلیل ماده شیمایی در مغز بوده که با نام آدنوزین Adenosine  شناخته می شود که به بدن کمک می کند تا اعصاب خود را آرام کرده و به هنگام شب احساس خستگی و خواب کند.

کافئین بطور کل گیرنده هایی را که آدنوزین به آن متصل است را در مغز مسدود کرده و در نتیجه افراد را به نوعی پر انرژی تر نشان می دهد. البته از طرفی باید به این مورد اشاره کرد که این تاثیر به طول نمی انجامد و تاثیری خاص بر روی جوانه های چشایی افراد ندارد. هرچند مطالعات در مورد این تاثیر هنوز ادامه دارد.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه