اپل از کاهش فروش آیفون در راستای دهمین سال معرفی این گوشی صحبت می کند

کمپانی مربوطه معمولا در هر سال و در ماه سپتامبر نمونه جدید از گوشی خود را وارد بازر تکنولوژی می کند و همواره شاهد افزایش ناگهانی فروش ها مدتی بعد از رونمایی از گوشی های جدید می باشد

0
66
اپل از کاهش فروش آیفون در راستای دهمین سال معرفی این گوشی صحبت می کند

“کاهش فروش آیفون در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ موردی نگران کننده بوده که با توجه به گفته ها می تواند به دلیل انتظار کاربران برای خرید نمونه جدید از آیفون باشد”

این کمپانی تکنولوژی غول پیکر از فروش در حدود ۵۰٫۷۶ میلیون آیفون در سه ماهه اول سال قبل از ماه آپریل خبر داده که این تعداد از ۵۱٫۱۹ میلیون سیستم فروخته شده در سال گذشته کمتر می باشد.

کمپانی اپل در روز سه شنبه اطلاعاتی در مورد کاهش فروش آیفون های خود را در راستای روز های اولیه سال جاری اظهار داشته است که با توجه به برخی گفته های دلیل چنین کاهش فروشی می تواند انتظار کاربران برای خرید نمونه جدید تر آیفونی باشد که در دهمین سال تولد آیفون قرار است به بازار تکنولوژی ارائه داده شود.

با توجه به داده های FactSet، بررسی های به دست آمده فروش تقریبی ۵۲٫۲۷ میلیونی نشان داده می شود؛ در رستای این اطلاعات، به گفته رویترز، این فروش در سال جاری شاهد افت ۱٫۹ درصدی با قیمت در نظر گرفته شده ۱۴۴٫۶۵ دلار ساعاتی بعد از شروع فروش گزارش شده است.

کمپانی مربوطه معمولا در هر سال و در ماه سپتامبر نمونه جدید از گوشی خود را وارد بازر تکنولوژی می کند و همواره شاهد افزایش ناگهانی فروش ها مدتی بعد از رونمایی از گوشی های جدید می باشد که این میزان فروش تا قبل از کاهش افت اپل های خریده شده به دلیل کریسمس ادامه دارد.

با توجه به انتشار گفته های ماستری (Luca Maestri)، رئیس امور مالی کمپانی در روز سه شنبه، این افت فروش در راستای بررسی کل فروش گوشی های هوشمند موجود در بازار نمی تواند نگران کننده باشد.

اپل برای به دست آوردن اطلاعات موجود در مورد فروش گوشی های خود از سیستم “sell-in” به معنی تعداد سیستم های فروخته شده به خرده فروشان استفاده می کند و اطلاعات “sell-through” به معنی تعداد خریداری شده توسط مشتری ها را در نظر نمی گیرد. ماستری در طول گفته های خود بیان کرد در طول این مدت، اپل در راستای کانال ارتباط خود با خرده فروشان، ارائه گوشی های آیفون تا ۱٫۲ میلیون عدد کاهش داده است که در زمینه بررسی های sell-through در حدود ۵۲ میلیون گوشی از طرف کاربران خریداری شده است. درآمد سالیانه اپل، به دلیل قیمت فروش میانگین بالاتر تا ۱٫۲ درصد افزایش پیدا کرده است. در سه ماه اول ۲۰۱۷، درآمد اصلی ۱۱٫۰۳ بیلیون و یا ۲٫۱۰ دلاردر هر درآمد هر سهم خود، بیشتر از سال گذشته، یعنی ۱۰٫۵۲ بیلیون به معنی ۱٫۹۰ درآمد هر سهم تخمین زده شده است.

با توجه به نوشته ها رویترز، هم اکنون در حدود ۲٫۰۲ دلار درآمد هر سهم برای اپل تخمین زده شده است.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه