چربی های بدن به هنگام کاهش وزن چگونه تغییر کرده و کجا می روند؟ واقعیت شما را متعجب خواهد کرد

برای از دست دادن چربی شما نیاز دارید تا متابولیسم خود را در راستای ورزش زیاد و غذای مناسب بالا ببرید

0
50
چربی های بدن به هنگام کاهش وزن چگونه تغییر کرده و کجا می روند؟ واقعیت شما را متعجب خواهد کرد

“چربی یکی از اصلی ترین دلایل افزایش وزن افراد می باشد ولی در صورت مصرف نوع طبیعی آن می توان از چاقی ناشی از مصرف چربی جلوگیری کرد ولی چربی هایی که از بدن کاسته می شوند به چه صورتی از بین می روند”

شاید این سوال هم اکنون به عنوان یک مورد غیر ضروری و بی معنی به نظر برسد ولی بطور قطع تمامی افرادی که تصمیم می گیرند تا وزن خود را کاهش دهند با این سوالات مواجه می شوند. در مرحله اول باید به این مورد اشاره کرد که بین کاهش وزن و از دست دادن چربی تفاوت هایی وجود دارد. کاهش وزن، کاهش اعداد ترازو معنی می شود که می تواند به دلیل کاهش آب بدن و یا کاهش حجم ماهیچه باشد. کاهش از طرفی دیگر به معنی از بین رفتن چربی بوده و در راستای سوزاندن کالری هایی بیشتر از میزان مصرف روزانه در نظر گرفته می شود.

با توجه به گفته های مربی شخصی نف (Heather Neff): “برای از دست دادن چنین ترکیباتی شما نیاز دارید تا متابولیسم خود را در راستای ورزش زیاد و غذای مناسب بالا ببرید.” اما تمامی افراد نیاز دارند تا به میزانی در بدن خود چربی ذخیره کنند چرا که همین میزان برای خون، ماهیچه و استخوان ها ضروری به شمار می آید. اما موردی که باعث تعجب شما می شود این است که این ترکیبات در واقع دلیل چاق بودن افراد، در راستای تصورات قبلی، نمی باشد. چربی یک سیستم انتقال دهنده هورمون بوده که در نتیجه برای فعالیت های مغز، رشد ماهیچه و مواردی دیگر بسیار ضروری است. اگر چربی های سالم و طبیعی جایگزین نمونه های مصنوعی شوند در این هنگام است که بدن با دریافت ترکیباتی مفید می تواند در راستای فرمی خوب بهترین عملکرد را برای بدن فراهم آورد. از چربی های طبیعی می توان به عنوان موجود در آووکادو، تخم مرغ، آجیل، موز، لبنیات اورگانیک و مواردی دیگر اشاره کرد. در نتیجه تمامی موارد گفته شده به این نتیجه می رسیم که به هیچ عنوان نمی توان چنین ترکیباتی را کاملا از رژیم غذایی خود حذف کنیم. ولی جواب سوال اینکه: به هنگام از دست دادن چربی، این ترکیبات به کجا می روند؟ با توجه به گفته های فیزیکدان، میرمن (Ruben Meerman): “بسیاری از حجم چربی به صورت کربن دی اکسید وارد هوای رقیق می شود.”

بنابراین چربی نه فقط به حالت ادار و مدفوع، بلکه از طریقی دیگر یعنی تنفس از بدن خارج می شود. بنابراین اگر ۲۰ پوند از وزن خود را از دست بدهید ۸۰ درصد آن در راستای بیرون آمدن هوا از طریق شش ها و بقیه از طریق ادرار، مدفوع و همچنین عرق از بدن خارج می شود.

با توجه به گفته های پروفسور براون (Andrew Brown): ” متابولیسم از دست دادن ترکیباتی که باعث افزایش وزن می شوند موضوع پیچیده ای می باشد.” با توجه به باور بسیاری از پزشکان و متخصصان تغذیه، بطور کل چربی به نوعی روند تغییر به انرژی و یا گرما معنی می شود.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه