تنها یک وعده غذایی با میزان چربی بالا سلامت شما را به خطر می اندازد

0
33
کبد و رابطه ان با غذاهای چرب

“کبد یکی از مهم ترین عضوهای بدن به گفته مطالعات جدید، هرچند کم ولی همین میزان چربی وارد شده به بدن عملکرد ان را تخریب می کند”

با توجه به مطالعات صورت گرفته اخیر، خوردن غذاهای چرب به عنوان مثال چیز برگر، سیب زمینی سرخ کرده، یا پیتزای پپرونی عملکرد کبد را تخریب میکند. محققان به نتیجه رسیدند که میزان بالای چربی اشباع شده در چنین غذاهای پرچرب بلافاصله پس از وارد شدن به بدن عملکرد کبد را تغییر میدهند که در این صورت زمینه ساز وضعیت بحرانی برای بروز بیماری های خطرناک خواهد بود.

به گفته دکتر رودن (Dr. Michael Roden) همنویس این مطالعات با اشاره به بیماری های مربوط به کبد چرب و سیروز، این تاثیرات با ادامه ی اختلالات در بیماری های متابولیکی مربوط به سوخت و ساز در افراد همراه است.

چه مدت این تغییرات مربوط به سوخت و ساز (Metabolic Alteration) بعد از مصرف چربی ها دامه خواهد داشت مشخص نیست.

کبد به عنوان عضوی مهم در طی تجزیه  چربی ها و کربوهیدرات هایی که انسان مصرف میکند را داراست. در برخی از موارد زمانی که مصرف مواد غذایی پرچرب تا حد زیادی در افراد بالا میرود، پس از انباشته شدن چربی موجود در غذاها بیماری بروز میکند که کبد چرب غیر الکلی نامیده میشود. این حالت به دنبال اپیدمی چاقی در آمریکا رواج پیدا کرده که پیش بینی میشود در حدود ۲۵% از افراد آمریکا مبتلا به این بیماری هستند. این موقعیت باعث ابتلا به سیروز کبد (Cirrhosis) و موقعیت های خطرناک دیگر چون زخم در کبد همراه میباشد.

به گفته یارونین (Yki-Jarvinen) گزارشگر و عضو مشایعات و مطالعات جدید، در این بین مواد مصرفی چون، کره، پنیرهای چرب، و روغن نارگین از انواع خطرناک مواد مصرفی مضر برای کبد به حساب میآیند.

برای این مطالعه محققان از ۱۴ مرد جوان و لاغر اندام خواستند تا به همراه مصرف دارونما (Placebo) و دوزی از روغن پالم که با در نظر گرفتن وزن افراد تغییر میکرد مصرف کنند. این روغن پالم مصرفی معادل چربی اشباع شده بر اساس خوردن یک پیتزای پپرونی کامل و یا چیزبرگر به همراه سیب زمینی سرخ کرده در نظر گرفته شده.

این افزایش چربی (Fat Loading) باعث شده تا کبد با میزان ۷۰% گلوکوز بیشتری را تولید کرده که در ادامه آن میزان قندخون به مرور افزایش پیدا کرده که به گفته رودن (Roden) در نهایت به طور طبیعی نیاز بدن به انسولین (Insulin) به عنوان عنصر اصلی دیابت نوع دو همراه بوده است. همچنین این چربی بالا باعث مشود تا سلول های کبدی سخت تر از قبل عملکرد خود را دنبال کرده که این خود منجر به تحت فشار قرار دادن و آسیب زدن به خود کبد خواهد بود. البته این حالت برای افرادی میزان چربی مصرفی آن ها بالا نیست قابل تحمل بوده هرچند افرادی که به طور دائم از مواد غذایی پرچرب تغذیه میکنند قادر به پشت سر گذاشتن این دوره و تاثیرات پس از مصرف چربی نخواهند بود.

اگر شما رژیم غذایی خود را تغییر دهید به طوری که به جای تمامی منابع چربی گفته شده، روغن زیتون را جایگزین منابع چربی قبلی کنید، میزان چربی کبد تا چند روز به طور خودکار کاهش پیدا کرده و تنظیم خواهد شد.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه