گل های معطر آپارتمانی برای تمامی سلیقه ها

گل ها هوای داخل خانه را پاکسازی می کنند، پاره ای از طبیعت را برای خانه شما به ارمغان می آوردند، و استرس را تا میزان زیادی کاهش می دهند

0
185
گل های معطر آپارتمانی برای تمامی سلیقه ها

“بوی مطبوع همواره آرامش خاصی را در خانه به همراه خواهد داشت. با استفاده از موارد پیشنهادی هم به خانه خود رنگی زیبا بخشیده و هم فضای آنرا معطر کنید”

دلایل بسیاری برای پرورش گل های خانگی وجود دارد. گل ها هوای داخل خانه را پاکسازی می کنند، پاره ای از طبیعت را برای خانه شما به ارمغان می آوردند، و استرس را تا میزان زیادی کاهش می دهند. گل های زیادی وجود دارد که می توانید با در نظر گرفتن و استفاده از آنها، فضای خانه خود را آرامش بخش جذاب حتی در روزهای سرد فصل زمستان کنید اما با امتحان کردن راه های پیشنهادی که در ادامه خواهید دید می توانید علاوه بر ظاهری زیبا، بوی خوبی را در خانه خود احساس کنید. موارد مختلفی از گل ها وجود دارد که چه با غنچه ها و برگ های فراوان و چه با ظاهری متفاوت در ادامه به شما پیشنهاد می شود.

گل شمعدانی

این نوع از گل ها دارای بوی بسیار مطبوع و آرامش بخش می باشند. می توانید از انواع متفاوتی که با در نظر گرفتن تنها چند مورد شامل بوی گل رز، لیمو، جوزهندی، زنجبیل و یا شکلاتی آنها استفاده کنید. برگ های ابن گیاه می تواند هم به صورت توری و هم به شکل سایه بان دیده شود. شاخ و برگ های شمعدانی بسیار جذاب بوده که در کنار بوی خوب حس آرامش بخشی را به همراه لمس کردن برگ ها به ارمغان خواهند آورد.

گل رازقی

نمونه دیگری از گل های با بوی مطبوع و گل هایی که می توانند در صورت جذب میزان کافی از نور خورشید در طول سال باقی بمانند. گل های این گیاه با شکل ستاره ای، رنگ سفید زیبا با گل برگ هایی لطیف و خوش بو بوده که از آنها برای درست کردن چای رازقی استفاده می شود.

گل مرکبات

به طور قطع شما مجذوب بوی شیرین میوه پرتقال، و یا دیگر شکوفه های مربوط به مرکبات خواهید شد. بسیاری از این گل ها به طور باورنکردنی سرعت رشد بالایی در صورت دریافت نور کافی داشته اند. اگر کمی حوصله به خرج بدهید، می توانید از میوه های خانگی نیز پس از مدتی لذت ببرید.

اوکالیپتوس

شاید بسیاری از باغبان ها موافق به استفاده از این گل به عنوان گیاهای آپارتمانی نباشند اما باید بدانید که این گل با داشتن ظاهری زیبا می تواند به عنوان گزینه ای مناسب جهت زیبا سازی محیط خانه شما به شمار بیابد به شرطی که آنرا در جلوی نور کافی قرار دهید. شاخ و برگ های اوکالیپتوس به رنگ آبی خاکستری بوده که با مالیدن آنها می توانید بوی خوبی را احساس کنید.

 ماگنولیای ویرجینیا

بوته ای که رشد آرامی داشته و می توان آنرا به عنوان درختی بسیار کوچک در نظر گرفت که با برگتاج های زیبا و سبز رنگ، بوی دلپسندی را به ارمغان می آورند. می توانید از برگ های این گیاه در سوپ، خورشت و دیگر خوردنی های زمستانی خود برای چاشنی دادن به آنها استفاده کنید.

یاسمن

با وجود محبوبیت و بوی بسیار خوشی که در این گل دیده می شود، یاسمن یکی از انواع گل هایی به شمار می آید عملکرد متفاوتی را دارد. برگ های روغنی این گل با انعکاس نور خورشید و متمرکز کردن آن روی گل، سبب می شوند تا بوی خوش این گیاه به مشام برسد.

اسفانوتیس

یکی از گل های محبوب برای دسته گل عروس، اسفانوتیس دارای گل هایی به شکل ستاره بوده که با پوشش براق در سطح خود، ظاهری بسیار زیبا را به گل می دهند. هر گلی به طور مجزا رایحه ای زیبا را از خود ساطع می کند. این گیاه حتی زمانی که گلی در شاخه های آن نباشد، به دلیل برگ های سبز رنگ و براق بسیار جذاب و زیبا به نظر می رسد.

گل نارنج

گل نارنج به عنوان یکی از گیاهان آپارتمانی به شمار می رود که در صورت نداشتن گل نیز زیبا می باشد ولی زمانیکه شکوفه ها شروع به جوانه زدن در لا به لای شاخ و برگ ها می کنند، در این حال است که بوی انسان بوی مطبوع را احساس کرده و همانند چشم، بینی شما نیز مجذوب این گیاه زیبا خواهد شد. گل های این گیاه عمر نسبتا طولانی داشته و همچون بوی شکوفه های پرتقال شما را مجذوب خود می کنند.

چای گل سرخ-بوگونیا

بوگونیا به عنوان یک گل محبوب سنتی شناخته می شود. هرچند تمامی این گل ها بوی خاصی ندارند ولی در زمان خرید خود می تواننید از انواع معطر آنها مثل “گل چای” که بوی خوبی داشته اند خریداری کنید. گل های این گیاه بر روی برگ هایی لطیف و شفاف قرار گرفته که با رنگ صورتی خود ظاهری زیبا را به همراه خواهند داشت.

ارکیده (Corsage)

این گل قبل از داشتن بوی مطبوع دارای ظاهری بسیار زیبا می باشد اما همانند بوگونیا می توان انواعی از آنها را که بوی نسبتا بیشتری دارند خریداری کرد.

ارکیده (Oncidium)

هزاران نمونه از گل های ارکیده با بوی مطبوع وجود دارد. این تیپ از گل های ارکیده به راحتی قابل دسترس می باشند. در فصل های بهار این گل شکوفه های رنگی و اندازه های متفاوت ظاهری زیبا را در خانه شما به وجود می آورند.

مرزنگوش

گیاهی با برگ های فراوان و بوی مطبوع شبیه به ادویه های تند. مرزنگوش نیاز به نگهداری زیادی نداشته و نمونه ای از گیاهان از خوانواده پیچک سوئدی به شمار می رود. می توانید از برگ های این گیاه در آشپزی خود استفاده کنید.

گل ساعتی

در بین تمامی گل های عجیب و غریب می توان از گل ساعتی آپارتمانی نام برد. با ظاهری عجیب و فضایی که نظر همه را به خود جلب می کند. تمامی نمونه های این گیاه دارای بوی مطبوع نمی باشند بنابراین با در نظر گرفتن مشخصاتی که در برگه تعریف این گل ها نوشته شده از انواع معطر آنها خریداری کنید. (Passiflora x belotii) نمونه ای از این گیاه در نظر گرفته می شود.

هویا

نومونه ای از گیاهان محبوب قدیمی به شمار رفته که دوباره مورد توجه قرار گرفته اند. شاخ و برگ هایی که به راحتی رشد می کنند، که به همراه گل های به رنگ صورتی و سفید براق با بویی شیرین ظاهری زیبا را نیز به محیط خانه شما خواهند داد. زمانیکه هیچ گلی در بین شاخ و برگ های این گیاه دیده نمی شوند، یه دلیل وجود برگ های شفاف با رنگ سبز تیره، همچنان مجذوب این گل خواهید شد.

گل شیپوری (Angel’s trumpet)

این گل نیاز به نگهداری های خاصی داشته به طوریکه به افراد تازه وارد توصیه نمی شود چراکه قسمت های زیاد این گل به دلیل سمی بودن به انسان آسیب می رسانند. گل شیپوری ظاهری بسیار زیبایی داشته و می توان در فصل زمستان به عنوان گل آپارتمانی از آن استفاده کرده و با قرار دادن آن در پاسیو باعث شوید که همچنان این گیاه شروع به گل دادن کنند.

پلومریا

درختی گرم سیری که با داشتن گل های زیبا و بوی مطبوع، برای ساختن گردنبندهای گل نیز از آنها استفاده می شود. این نوع از گیاهان را می توان در رنگ های متفاوت مثل قرمز، صورتی، زرد و نارنجی به همراه مخلوطی از رنگ های سفید پبدا کرد.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه