گوشی هوشمندی که می تواند در عرض ۵ دقیقه شارژ شود سال آینده وارد بازار تکنولوژی خواهد شد

هم اکنون کاربران که در نظر دارند ظرفیت شارژ گوشی های همراه خود را بالا نگه دارند باید به دنبال روش جدید تا رسیدن باتری های جدید پیش بگیرند

0
28
گوشی هوشمندی که می تواند در عرض ۵ دقیقه شارژ شود سال آینده وارد بازار تکنولوژی خواهد شد

“ظرفیت باتری به عنوان یکی از اصلی ترین فاکتور ها به هنگام خرید گوشی موبایل به شمار می رود. هم اکنون نمونه ای از باتری های جدید به بازار تکنولوژی معرفی شده که تا میزان بالایی قادرند شارژ گوشی را در خود نگه دارند” 

انتظار می رود باتری هایی که قادرند در مدت به جوش آمدن آب، یعنی تنها در عرض چند دقیقه شارژ شوند در مدت کوتاهی می توانند جزء پر فروش ترین نمونه ها در بازار به حساب آیند. طبق آخرین داده های یکی از کمپانی های تکنولوژی، ورود این گوشی های همراه هوشمند به بازار در آینده ای نه چندان دور میسر شده و به عنوان گامی نو در راستای ارائه گوشی های نسل جدید با ظرفیت باتری بالا به شمار خواهد آمد. این نوع باتری که با نام FlashBattery شناخته می شود انتظار می رود در صورت تخلیه کامل شارژ در عرض چند دقیقه ای نیاز به جوش آمدن کتری آب لازم است تا %۱۰۰ بطور کامل شارژ شود. این ظرفیتی است که تا ۱۰۰ برابر مدت زمان شارژ شدن گوشی های کنونی نیاز است.

دورون (Doron Myersdorf)، مدیر عامل StoreDot در گفته هایی به بی بی سی اظهار داشت تولید انبوه این باتری ها در سال ۲۰۱۸ به مرحله اجرایی در خواهد آمد. باتری های جدید در مقایسه با نمونه های کنونی کمی زود تر تمام شده ولی به نظر می رسد در قبال شارژ زود تر این مشکل نمی تواند مهم به نظر برسد.

Myersdorf در مدتی پیش اظهار داشته که کمپانی مربوطه به نوعی انقلاب جدید در صنعت باتری سازی به خصوص در راستای اعمال مولکول های آلی سنتز پیش گرفته است. هرچند، با توجه به گفته های وود (Ben Wood)، تحلیلگر فنی کمپانی CSS به بی بی سی، به نظر می رسد —– نمی تواند به عنوان تولید کننده نمونه های بارزی در راستای تولید باتری های جدید به شمار آید چراکه تا میزان بالایی نیاز دارد تا جنبه های دیگر از جمله میزان داغ شدن باتری را حدالامکان در نظر گرفته و در مورد جنبه هایی دیگر تلاش های بیشتری را از پیش بگیرد. در ادامه گفته های وی، هر نوع کمپانی که قادر باشد به چنین دست آوردی برسد می تواند به عنوان انقلابی در بازار تکنولوژی گوشی های هوشمند مورد توجه قرار بگیرد.

هم اکنون کاربران که در نظر دارند ظرفیت باتری گوشی های همراه خود را بالا نگه دارند باید به دنبال روش جدید تا رسیدن باتری های جدید پیش بگیرند. این شیوه می تواند، به گفته Popular Mechanics، در راستای شارژ باتری های لیتیوم-یون تا %۵۰ باشد.

این به آن دلیل است که شارژ بیش از اندازه این باتری ها نشان می دهد که تا چه میزان یون های لیتیوم درون الکترود ها باقی می مانند. شارژ بیش از اندازه باتری نشان دهنده قطعات مربوط به این انواع فرسوده و به معنی کاهش ظرفیت در راستای ذخیره یون ها به شمار می آید.

افزودن دیدگاه