نکاتی جزئی در راستای داشتن گیاهان آپارتمانی با طراوت و شاد

یکی از مسائلی که می تواند به گیاهان خانگی آسیب برساند آب دادن بیش از اندازه به آنها می باشد

0
76
نکاتی جزئی در راستای داشتن گیاهان آپارتمانی با طراوت و شاد

“گیاهان شاد در بسیاری از موارد تنها با رسیدگی های جزئی می توانند در آپارتمان شما رشد کنند. مواردی را که می توانید با اجرای آنها بیشترین صدمه را به گیاهان خود وارد کنید آموخته و از آنها جلوگیری کنید”

نگهداری و داشتن گیاهان شاد آسان تر از آن چیزی است که تصور می کنید. شاید در برخی از موارد نیاز باشد تا تنها هفته ای یکبار به گیاهان خود آب دهید. زمانیکه در مورد میزان نور دریافتی، آب و کود مورد نیاز اطلاعاتی را کسب کردید زمانی آن رسیده که بتوانید به راحتی گیاهان جدیدی را در خانه خود پرورش دهید.

یکی از مسائلی که می تواند به گیاهان خانگی آسیب برساند آب دادن بیش از اندازه به آنها می باشد. خاک هر گلدانی باید در حدی مرطوب نگه داشته شود ولی نباید تا حد خفگی گلدان گیاهان پر از آب شود. تنها زمانی می توانید کمی بیشتر به گیاهان خود آب بدهید که گلدان را روی سنگریزه ها قرار داده و از این طریق اطمینان حاصل کرده تا ریشه های گیاه را از تماس مستقیم با آب به دور نگه دارید.

آبیاری نامنظم سبب به وجود آمدن برگ های آسیب دیده می باشد. زمانیکه خاک گلدان در فاصله های آبیاری خشک می شود سبب ایجاد نمک در خاک شده که می تواند به راحتی نوک برگ های گیاهان را سوزانده و آنها را قهوه ای کند. زمان مشاهده چنین موردی، نمک ها را از روی گیاه خود شسته و تمامی سفیدی ها را پاک کنید.

برگ های زرد و یا قهوه ای؛ که می توانند به دلیل آب دادن زیاد و یا خیلی کم در گیاهان دیده شوند. می توانید به راحتی با قرار دادن انگشتان خود از مرطوب و یا خشک بودن خاک باخبر شوید و با آبیاری نا منظم از خرابی گیاهان خود جلوگیری کنید.

نور خورشید یکی دیگر از اصلی ترین مواردی می باشد که در رشد گیاهان شاد تاثیر منفی دارد. قبل از خرید گیاه مورد نظر خود از باغبان مربوطه در مورد میزان مورد نیاز نور آفتاب برای رشد گیاه خود پرس و جو کنید. هر نوع گیاهی یا بطور مستقیم و یا پراکنده-از پشت پرده های نازک و توری-به آب نیاز دارد اما همواره میزان و کیفیت آن در هر گیاهی متفاوت است.

نور بسیار کم می تواند رشد گیاهان را بطور جدی مختل کند بطوریکه رشد قسمت های مختلف را با ناهماهنگی مواجه کرده و یا باعث رشد برگ هایی دراز و ضعیف در گیاهان می شود. گیاهانی را که در معرض نور کم قرار گرفته را بلافاصله به قسمت هاس پر نور تر خانه انتقال داده و بعد از این شاهد رشد سریع آنها در فاصله بسیار نزدیک شوید.

آفتاب سوختگی، که در این مورد شما شاهد لکه هایی قهوه ای رنگ با دور هایی زرد خواهید بود به معنی آنکه گیاه شما بیش از اندازه در معرض نور آفتاب قرار گرفته است. این حالت زمانی پدید می آید که گیاهی که به مراتب نیاز به نور کم تری دارد در معرض نور مستقیم آفتاب قرار گفته و بطور کلی نمونه هایی که همیشه در خانه نگه داری شدهاند در صورت گرم تر شدن هوا به بیرون منتقل می شوند. تمامی گیاهان به زمانی جهت تطبیق خود با محیط اطراف نیاز را دارند بنابراین سعی داشته باشید تا گیاهانی را که تا کنون در محیط داخلی خانه پرورش داده اید را به بیرون منتقل نکرده و عادت همیشگی آنها را به هم نزنید.

افزودن دیدگاه