نمونه ای از گیاهانی که می توانند به انواع گزینه هایی برای آپارتمان نشین ها به حساب بیایند

این گیاهان سخت جان و مقاوم نمونه هایی هستند که می توانند در شرایط آب و هوایی متفاوت رشد کرده و طراوت و تازگی را برای مدت ها حفظ کنند. اگر باغچه ای ندارید و یا تجربه ای در راستای پرورش گیاهان را ندارید، این نوشته می توان برای شما بسیار مفید باشد

0
86
نمونه ای از گیاهانی که می توانند به انواع گزینه هایی برای آپارتمان نشین ها به حساب

“گیاهان مقاوم می توانند به عنوان گزینه هایی برای افرادی که در آپارتمان زندگی می کنند به شمار بیاید. برخی گیاهان به دلیل کمبود نور طبیعی در آپارتمان می توانند به خوبی رشد کنند”

این گیاهان سخت جان و مقاوم نمونه هایی هستند که می توانند در شرایط آب و هوایی متفاوت رشد کرده و طراوت و تازگی را برای مدت ها حفظ کنند. اگر باغچه ای ندارید و یا تجربه ای در راستای پرورش گیاهان را ندارید، این نوشته می توان برای شما بسیار مفید باشد.

اسپاتی فیلوم

اگر فردی هستید که در رابطه با پرورش و نگهداری از انواع گل های خانواده لیلی تجربه نداشته و مدام آنها را خراب می کنید، این نمونه را به شما توصیه می کنیم. این گیاه می تواند در شرایطی که هوا تاریک می باشد، به خصوص زمانیکه آپارتمان دیگری در رو به روی شما وجود دارد و نور آفتاب زیادی به خانه شما نمی رسد می تواند بسیار عالی باشد. یک بار آب دادن در هفته می تواند برای این گل کارساز باشد. اسپاتی فیلوم را می تواند در دفتر کار و جاهایی که دارای نور کم و ویژگی فلورسنس می باشند نگهداری کرد.

کاکتوس

کاکتوس ها دارای بویی محسوس و نمونه هایی ساده از گیاهان بوده که در مکان هایی که دسترسی به باغچه نمی باشد می توانند مورد استفاده قرار گیرند. کاکتوس ه را می توان تنها یکبار در هفته آبیاری کرد اما در فصل های سرد تر آبیاری را می توان با فاصله های بیشتری انجام داد. این گیاهان را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نداده ولی محل های نور گیر را برای نگهداری آنها در نظر بگیرید. چراکه نور مستقیم آفتاب باعث می شود که گیاه شما به رنگ نارنجی در آمده و بطور کل بعد از مدتی رنگ پریده شود. کاکتوس ها نمونه  ای از گیاهان آپارتمانی به شمار می رود که دارای ویژگی منحصر به فرد بوده و با استایل آپارتمان شما، چه مدرن و چه بوهمین سازگار می باشد.

زبان مادر شوهر

این گیاه شاداب و آبدار نمونه ای از گیاهان مقاوم بوده که تقریبا در تمامی محیط ها می تواند به حیات خود ادامه دهد. این نمونه از گیاهان مقاوم دارای برگ های سختی بوده که می توانند در مکان هایی با نور کم نیز رشد کنند. البته نگهداری از این گیاه در مکان هایی با نور بیشتر و یا متوسط نگهداری کرد. قبل از هربار آبیاری سعی کنید تا از خشکی خاک آن مطمئن شوید. این گیاه در دمای متعادل ۶۰ تا ۸۵ درجه فارنهایت بهتر رشد می کند.

فیکوس بنجامین

این گیاه می تواند با ظاهری زیبا و شاخ و برگ هایی زیبا و مهیج ظاهری بسیار زیبا را به فضای خانه شما بدهد. این درختچه ها می توانند در قسمت های کوچک خانه فضایی سبز ایجاد کرده و حس طراوت را فراهم کنند. این گیاهان را می توان در فاصله های چهار تا هفت روزه آبیاری کرد. فیکوس بنجامین را در کنار پنجره و در معرض غیر مستقیم نور آفتاب قرار دهید و سعی داشته باشید زاویه گیاه را هر چند وقت یکبار تغییر داده تا از این طریق رشدی یکنواخت را برای آن فراهم کنید.

آلو ورا

علاوه بر ظاهری جذاب که می توان با قرار دادن این گیاه در آپشزخانه و اتاق نشیمن به وجود آورد، پرورش این گیاه می توان به عنوان نمونه ای درمانی جهت بهبودی خراش ها و زخم ها ی بدن به کار گرفته شود. آلو ورا را در کنار پنجره قرار داده و سعی داشته باشید تا بطور مرتب آبیاری کنید ولی قبل از این کار مطمئن باشید که تقریبا دو اینچ از خاک کاملا آب خود را از دست داده و خشک شده باشد.

کالانکوئه تیرسیفلورا

این گیاه دارای ظاهری شاداب، آبدار و تک بوده و نیزا به حساسیت زیاد برای نگهداری ندارد. کالانکوئه با قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب به خوبی رشد کند؛ حتی میزانی ملایم از نور آفتاب نیز می تواند برای رشد این گیاه بسیار کارساز باشد-هرچه قدر این گیاه بیشتر در معرض نور آفتاب قرار بگیرد برگ های آن هاله هایی از رنگ قرمز را به خود خواهند گرفت. کالانکوئه گزینه ای مناسب برای فضای داخل خانه به شما رفته و به خصوص در فصل زمستان و زمانیکه که گرمای در خانه حبس شده است به خوبی رشد می کند. قبل از آبیاری از خشکی لایه بالایی خاک گلدان مطمئن شوید.

بامبوی خوش شانس

اگر به دنبال آن هستید که در گوشه های تاریک خانه خود رنگ سبزی اضافه کنید بنابراین باید بگوییم که بامبو یکی از گیاهان مقاوم است که نظر شما را به خود جلب خواهد کرد. بامبو در مکان هایی با نور کم به خوبی رشد کرده و حسی مانند مذهب ذن (Zen) و فنگ شویی را برای شما به ارمغان می آورد. گیاه را درون آب پرورش داده و به یاد داشته باشید که دو بار در ماه آب آن را عوض کنید.

فیلودندرون

این گیاه آپارتمانی نمونه دیگری از گیاهان مقاوم بوده چراکه با توجه کردن به ظاهر آن به راحتی می توان حدس زد که فیلودندرون شما هم اکنون به چه چیزی نیاز دارد. اگر گیاه شما به رنگ زرد در آمده به این معنی می باشد که زیاد در معرض نور آفتاب قرار گرفته است. اگر برگ های آن کوچک شده به این معنی است که باید کود بیشتری را برایش در نظر بگیرید. کودهای مخصوص گیاهان آپارتمانی به صورت مایع که از شاخ و برگ درختان به دست آمده به همراه درشت خوراک را برای آن در نظر بگیرید. قبل از هر بار آبیاری از خشکی لایه بالایی خاک اطمینان حاصل کنید.

اسطخودوس انگلیسی

شاید این گیاه از نمونه های سنتی که تا کنون با آنها آشنا شده این کمی متفاوت به نظر برسید ولی با توجه به رنگی که این گیاه دارد، استفاده از اسطخودوس می تواند به گوشه هایی که در معرض دید هستند رنگی خاص بخشیده و تازگی و طراوت را برای شما به ارمغان بیاورد. این گیاه نیاز به نور مستقیم آفتاب داشته بنابراین سعی داشته باشید که در زاویه جنوبی کنار پنجره آن را قرار دهید. نمونه های کوچک این گیاه بسیار مناسب تر بوده و می توان در زیر نور مصنوعی در صورت نورگیر نبودن خانه نیز استفاده کرد.

بنفشه آفریقایی

این گیاه نمونه ای بارز از گیاهان گلدار بوده که به نگهداری زیادی احتیاج نداشته و با شکوفه های زیبای خود می تواند هاله ای از طراوت را در فضای داخلی خانه به وجود بیاورد. تنها کاری که شما نیاز است در راستای پرورش این گیاهان انجام دهید، یکبار در هفته آنها را آبیاری کرده و اجازه ندهید تا برگ های ان خیس شوند چراکه با این کار لکه هایی بر روی آنها باقی می ماند.

افزودن دیدگاه