گیاهان مینیاتوری و یکی از بهترین نمونه از انواع سایه دوست

برای کاشتن سوسن پلانتین شما نیازی به بیل نداشته و می توانید تنها با استفاده از یک بیلچه این کار را انجام دهید

0
165
گیاهان مینیاتوری و یکی از بهترین نمونه از گیاهان سایه دوست

“سوسن پلانتین با نیاز کم آن به نور آفتاب و  توانایی رشد سریع خود نمونه از گیاهان محبوب و عامه پسند. این گیاهان در اندازه های مختلفی دیده می شوند ولی نگهداری از نمونه کوچک آنها در این جا پیشنهاد داده شده است. با در نظر گرفتن اندازه مینیاتوری این گیاه می توانید بهشتی از سوسن پلانتین در خانه خود به وجود بیاورید”

بررسی این گیاه زیبا

انجمن سوسن پلانتین آمریکایی (The American Hosta Society) این گیاه کوچک را با در نظر گرفتن برگ هایی به اندازه کم تر از ۲/۱-۴ و انداز کلی چهار اینچ مربع نامگذاری کرده اند. گیاهان رشد یافته سوسن پلانتین برای دسته بندی شدن در نمونه های مینیاتوری این گیاه نباید بیشتر از شش اینچ رشد کرده باشند. البته باید این را بگوییم که استفاده از کلمه مینی به جای مینیاتور در مورد این دسته بندی ترجیح داده شده است. برای کاشتن سوسن پلانتین شما نیازی به بیل نداشته و می توانید تنها با استفاده از یک بیلچه این کار را انجام دهید. برای شروع مرحله کاشت خاک مرطوب به همراه میزان بالایی از ترکیب کمپوست استفاده کنید و سپس نقطه ای را که در طول روز سایه می باشد برای قرار دادن گیاه خود در نظر بگیرید. اگر می خواهید گیاه خود را درون گلدان بکارید مخلوطی از کمپوست و خاک گلدان را برای این کار در نظر بگیرید. تاج های گیاه را هم سطح خاک قرار داده و از خاکپوش برای تزیین گلدان، زیباتر و مرطوب نگه داشتن گلدان و همچنین برای کاهش علف های هرز استفاده کنید.

به طور کل، سوسن پلانتین با برگ های زرد رنگ نمونه های مقاوم از این گیاه بوده و به میزان بسیار کم نسبت به دیگر انواع خود به نور آفتاب نیاز دارد. سوسن پلانتین با داشتن رنگ سفید در قسمت های میانی خود نیز به میزان کمی به نور آفتاب نیاز دارند. در کشتزارهای قورباغه های پرنده (Flying Frog Farms) در ایالت دموین، آیووا، خانم مارشا به سوسن های پلانتین خود هر یک ماه یکبار کود گرانول متعادل (Balanced Granular Fertilizer) داده که در فصل گرم تابستان این گیاهان توانایی مقاومتی خود را حفظ کرده و به رشد عادی خود ادامه دهند. دادن کودها ممکن است که شاخ و برگ سوسن پلانتین شما را بسوزاند بنابراین بعد از ریختن کود، میزان باقی مانده آنها را از روی شاخ و برگ های این گیاه به خوبی بشورید. به گفته مارشا شما می توانید هر یک ماه یکبار از ماه-می تا اوت-از کودهای محلول در آب نیز برای گیاهان خود استفاده کنید.

باید در نظر داشته باشید که سوسن پلانتین جوان در مقایسه با نمونه های رشد یافته به میزان بیشتری از آب نیاز داشته و باید در یک سال اول به خوبی از آنها مراقبت کنید. اگر متوجه شدید که گیاه شما در حال پژمرده شدن است بلافاصله آن را از گلدان بیرون بکشید. یه گفته مارشا سوسن پلانتین بسیار آسیب پذیر در برابر یخزدگی های طول فصل بهار می باشد; قرار دادن سنگ و یا آجری در کنار تاج این گیاه می تواند آن را در برابر یخزدگی های مقاوم کند. این گیاه به طور کل در دمای ۳ تا ۹ درجه در خطر یخزدگی قرار می گیرد. سوسن مینی نمونه بسیار خوبی جهت زیباتر کردن باغچه های سنگی شما به شمار می رود.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه