یازده گلی که در حمام خانه شما بهتر رشد خواهند کرد

8
147
یازده گلی که در حمام خانه شما بهتر رشد خواهند کرد

“گل ها به طور کل گیاهانی حساسی بوده که با توجه به نوع آنها میتوان روش های نگهداری متفاوتی را در نظر گرفت”

اگر به نظرتان نمی توانید از گل های خود طوریکه باید  نگهداری کنید، این چند گل را به عنوان گزینه هایی متفاوت امتحان کنید

یک نکته سری در نگهداری گل های آپارتمانی وجود دارد و آن، استفاده از حمام برای نگهداری این گل ها می باشد. میزان کم نور، رطوبت، و گرمی محیط مواردی هستند که تقریبا تمامی گل ها به آن نیاز داشته و به این دلیل است که با در نظر نگرفتن این موارد گیاهان شما خیلی زود خراب می شوند. بنابراین اگر گل های شما نیز در حال مبارزه برای ادامه حیاط خود می باشند، آنها را در داخل وان حمام قرار دهید!

ارکیده 

هرچند تغییرات دمای محیط باعث به وجود آمدن واکنش هایی در ارکیده می شود، ولی در عوض عمر این گل را افزایش می دهد. رطوبت، گرما و به طور کل فضای کلی حمام محیط بسیار مناسبی برای این گل به شمار می رود. به یاد داشته باشید که گل ارکیده در فضای پوشیده شده از چوب بهتر از خاک رشد کرده و در این حین نیازی به آب زیاد نداشته و تنها مرطوب نگه داشتن آن کافی می باشد. برخی از انواع این گل که نگهداری از آنها آسان تر می باشد شامل: ارکیده دندروبیوم، ارکیده شاپرکی می باشد که همه آنها در نور متوسط حمام خانه به خوبی رشد می کنند.  

پوتوس طلایی

یکی از انواع معروف ترین گل های ویره خانگی پوتوس و یا (Epipremnum Aureum) می باشد. این گیاه را می توان در اندازه های مختلف از برگ ها و رنگ ها و به طور کال انواع پیدا کرد. در صورتی که این گیاه را جلوی نور مستقیم خورشید قرار داده و مانع خشک شدن خاک آن شوید، می توانید برای مدت طولانی از این گل در خانه خود نگهداری کنید چراکه این گیاه نیاز به آبیاری زیاد نداشته و تنها مراقبت اندک از این گل کافی می باشد. بهترین روش برای هرچه زیباتر جلوه دادن این گیاه قرار دادن آن بالای کمدی که در حمام شما قرار داشته می باشد تا از این طریق زیبایی آن را دوچندان کنید. به یاد داشته باشید که تمامی انواع از پوتوس ها برای کودکان و حیوانات خانگی سمی بوده که تا حد امکان نباید این گیاه را در معرض دید آنها قرار داد.  

پوتوس نئون

این نوع از گیاه پوتوس دارای رنگ خیره کننده ای بوده به طوریکه با دارا بودن این ویژگی امکان نگاه کردن طولانی را به شما نمی دهد. تمامی انواع از پوتوس ها قابلیت تصفیه هوا را داشته به طوریکه فرمالدئید و مونواکسید کربن مضر موجود در هرا را جذب کرده و عمل پاکسازی را انجام می دهند.  

گیاه عنکبوتی یا سجافی به همراه استفاده از گیاه عروسکی چینی

این نوع گیاهان (Chlorophytumcomosum) دارای ویژگی ای منحصر به فردی بوده به طوریکه با تمام زیبایی خود، حسایت زیادی برای نگهداری را نداشته و بنابراین نگهداری از آنها بسیار ساده و راحت می باشد. این گیاه در نور کم به خوبی رشد کرده، میزان رطوبت تا میزان پایین را طلبیده و همچنین از لحاظ زیابی نیز قابل توجه بوده به طوریکه ساقه های کوچک آنها بسیار بامزه به نظر می رسند. میتوان برای فضاسازی بهتر، از یک نردبان قدیمی استفاده کرد. نردبان را در بالای وام حمام به سقف چسبانده و این گیاه را با استفاده از طناب از آن آویزان کنید و سپس گیاه عروسکی چینی را در کنار آن قرار دهید که از این طریق ظاهر و رنگ زیباتری را به سجافی خود خواهید داد. به یاد داشته باشید که گیاه عروسکی در هوای مرطوب و نور غیر مستقیم به خوبی رشد می کند. هر دوی این گیاهان در فضای مرطوب حمام شما به خوبی رشد خواهند کرد. 

سیسوس 

که نام دیگر آن (Oakleaf ivy) نیز نوعی از گیاهان بوده که به میزان کمی از حساسیت در نگهداری نیاز داشته و با وجود ریشه کوچکی که دارد توانایی نگهداری از برگ های زیاد و سنگین را داشته بنابراین ظاهری بسیار زیبا را برای شا به ارمغان می آورد. این گیاه را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار داده و همیشه خاک آن را مرطوب نگه دارید. با توجه به علاقه این گل به رشد، با در نظر گرفتن مکانی در کنار میله های پنجره، به ساقه های کوچک اجازی خواهید داد تا با کمک گرفتن از این میله ها رشد کرده بنابراین اطراف پنجره شما را با برگ های زیبایی پس از رشد پر خواهند کرد.

گیاه آناناسی 

این گیاهان استوایی دارای برگ های روشن را می توان در انواع مختلفی پیدا کرده که با توجه به هر یک از آنها، نگهداری از این گل نیز تا میزانی تغییر خواهد کرد ولی به طور کل شرایط و ویژگی های نگهداری تمامی گونه های این گیاه شامل: قرار دادن انها در موقعیت جنوبی و یا شرقی کنار پنجره جهت جذب نور مناسب خورشید، رطوبت زیاد محیط، و همچنین هوای معتدل محیط خانه. این گل ها به دلیلی دارا بودن شاخ و برگ های گوناگون و رنگ های روشن عمری طولانی مدت بسیار محبوب می باشند. برخی از انواع این گیاهان که نگهداری آنها به مراتب راحت تر می باشد شامل: (Neoregelia Carolinae)، (Aechmea Fasciata) و (Guzmania Lingulata) می باشد.  

تیلانزیا 

نوعی از خانواده گیاهان آناناسی می باشد که زیبایی و برگ های زیبای گیاه باعث می شود تا به طور گل از آنها به اسم ایر پلنت (Air Plants) نام برد. ویژگی منحصر به فرد این گیاهان، بی نیاز بودنشان از خاک و به طور کل کاشت می باشد. این گیاهان به دلیل قابلیت بالایی که در جذب رطوبت محیط اطراف دارند، نیاز چندانی به مراقبت نداشته به طوریکه با قرار دادن آنها درکنار پنجره حمام می توان تا مدت ها از زیبایی آنها لذت برد. این را باید بدانید که هرچقدر شاخ و برگ این گیاهان روشن تر، میزان دوام آنها در برابر خشکی نیز بیشتر می باشد.  

گیاه قاشقی 

این گیاه در اندازه کوچک خود و با رشد آهسته ای در گلدان خود باقی مانده که به میزان بالایی از نور آفتاب نیاز داشته و در رنگ ها با شکلی خاص از برگ ها یافت می شود. اندازه کوچک آن امتیاز مثبتی است که بتوان از این گیاه برای تزیین فضاهای کوچک استفاده کرد. نمونه ی متفاوت این گیاه می تواند شامل: (Peperomia Argyreia) باشد.  

گیاه شمشیری 

این گیاه که گاها از آن به نام زبان مادر شوهر نیز نام برده می شود بسیار مقاوم می باشد. نمونه های مختلفی از این گیاه می توانند تقریبا در تمامی شرایط به رشد خود ادامه دهند، چه در نور کم، چه در نور زیاد و چه در نور مستقیم آفتاب. این گیاهان نیاز به نگهداری خاصی نبوده به طوریکه اگر آنها را تا مدت ها آبیاری نکنید، قرار گرفتن آنها در حمام باعث می شود تا رطوبت را به خوبی جذب کرده و هیچوقت پژمرده نشوند.  

فیلودندرون با برگ های قلبی شکل 

این نوعی از گیاهان آمریکای جنوبی بوده که نیاز چندانی به نور جهت ادامه رشد خود را ندارد. در نگهداری این گیاه باید در نظر داشته باشید تا جای امکان خاک آن را مرطوب نگه داشته و با وجود اینکه در گرما هم می توانند به رشد خود ادامه دهند سعی کنید تا آنها را در محیط مرطوب نگهداری کنید. فیلودندرون در نور کم موجود در حمام به خوبی رشد کرده و حتی با قرار دادن آنها در کنار میله پنجره می توان باعث شد تا با کمک گرفتن از این میله ها رشد کنند.  

گیاه پارچ 

این گیاه به نام فنجان میمون هم شناخته می شود که در انواع بسیار متنوعی از گیاهان استوایی به شمار می روند. این گیاه دارای قسمت هایی به شکل پارچ بوده که با مایه درون خود حشرات به دام افتاده را هضم می کنند. البته برخلاف تصور قدیمی نیازی نیست تا برای سیر کردن و زنده نگه داشتن این گیاه به آنها مگس بدهید بلکه این را باید بدانید که محیط خانه شما تا میزانی که برای نگهداری این گیاهان نیاز است دارای حشرات متنوعی بوده و به این صورت نیازی به نگهداری زیاد ندارند. خاک این گیاه باید تا میزانی همیشه نم بوده و در محیطی مرطوب از آن نگهداری شود. هرچند این گیاه در رطوبت پایین نیز به رشد خود ادامه می دهد ولی در این صورت تعداد پارچ های آن پس از مدتی تا میزانی کاهش پیدا خواهد کرد.  

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

8 ديدگاه

  1. One other issue is that if you are in a situation where you will not have a cosigner then you may genuinely wish to try to wear out all of your educational funding options. You could find many grants or loans and other scholarships and grants that will ensure that you get funds to help you with education expenses. Many thanks for the post.

افزودن دیدگاه