یوگا می تواند به افراد در بهبود سندروم افسردگی کمک کند

خانم هایی که در کلاس های یوگا شرکت می کنند در طی هشت هفته پیشرفت فوق العاده ای از کاهش علائم افسردگی را در مقایسه با اشخاصی که هنوز جلسات کلاسی آنها شروع نشده نشان داده اند

0
46
یوگا می تواند به افراد در بهبود سندروم افسردگی کمک کند

“یوگا نه تنها به عنوان شیوه ای برای بالا بردن انعطاف پذیری بدن در بین افراد محبوبیت بالایی دارد بلکه مبارزه با افسردگی اصلی ترین ویژگی این فعالیت به شمار می آید” 

در این میان تمامی حرکات مربوط به یوگا، انجام حرکت سگ رو به پایین (Downward-Facing Dog) می تواند روحیه شما را تا میزان قابل چشم گیری افزایش دهد. دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که اجرای برخی ورزش ها می تواند اضظراب و استرس را کاهش داده و از افسردگی جلوگیری کند. در طی بیست و یکمین کنفرانس سالانه انجمن روانشناسی آمریکا (Annual Convention of the America Psychological Association) تعداد شش سخنران در مورد فواید یوگا صحبت کرده و نشان داده اند تا چی میزان یوگا می تواند افسردگی شدید را نیز درمان کند.

یکی دیگر از مطالعات انجام گرفته در مرکز پزشکی جانبازان سان فرانسیسکو نشان داده است مرد هایی که دو روز در هفته به مدت هشت هفته یوگا کار می کنند علائم افسردگی کم تری از خود نشان می دهند. با توجه به گفته های دکتر هوپکینز: “یوگا هم اکنون در غرب از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است که در این میان بسیاری از مربیان این شیوه، در مرحله اول به کاهش استرس و دیگر بیماری های مربوط به سلامت روحی اشاره کرده اند که دلیل اصلی محبوبیت این فعالیت فیزیکی به شمار می آید. اما در این میان از اصلی ترین مطالعات در راستای اولین دلیل محبوبیت ورزش یوگا به عنوان گزینه ای اصلی برای مبارزه با افسردگی به میزانی چشم پوشی شده است.”

طبق مطالعه دیگری در دانشگاه سن فرانسیسکو مشخص شده است ۲۵ تا ۴۵ نفر از خانم هایی که در کلاس های یوگا شرکت می کنند در طی هشت هفته پیشرفت فوق العاده ای از کاهش علائم افسردگی را در مقایسه با اشخاصی که هنوز جلسات کلاسی آنها شروع نشده نشان داده اند. با توجه به بررسی بسیار زیادی که با زیر نظر داشتن افراد در سنین و شغل های مختلف و همچنین در هر دو جنس زن و مرد مشخص می شود در صورت اجرای حرکات یوگا برای مدتی می تواند علائم مربوط به افسردگی را بسیار کاهش داد.

البته محققان اظهار داشته اند در کنار تمامی جنبه های مثبت بیان شده نباید یوگا را جایگزینی برای روش های درمانی سنتی در نظر گرفت. بلکه این شیوه می تواند تنها به عنوان مکملی برای بهبود زندگی افراد در کنار انجام تراپی ها و روش های سنتی درمانی به شمار آید.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه