یک روز خوب در کنار ساحل می تواند برای سلامتی تأثیر باور نکردنی داشته باشد

اگر به اندازه افرادی که هر روز فرصت دیدن و رفتن به کنار دریا را دارند خوش شانس نیستید حداقل برنامه های تعطیلی خود را برای رفتن به نزدیک ترین ساحل تنظیم کنید

0
63
یک روز خوب در کنار ساحل می تواند برای سلامتی تأثیر باور نکردنی داشته باشد

“ساحل دریا به دلیل هوای پاک، نسیم ملایم و رنگ آبی که دارد می تواند به عنوان یکی از فاکتور ها در راستای کاهش استرس در نظر گرفته شود. اگر به دنبال دوری از تفکرات آزار دهنده هستید ساعاتی را در ساحل سپری کنید”

اگر به دنبال بهانه ای می گردید از سر کار خود مرخصی گرفته و یا به مدرسه نروید، به شما توصیه می کنیم که با توجه به یافته هایی در راستای اهمیت رنگ آبی در کاهش استرس، ساعاتی از روز را برای بازدید از ساحل مد نظر داشته باشید. محققان دریافته اند که سپری کردن روزی در کنار ساحل تا چه میزان می تواند برای سلامتی شما مفید باشد.

سال گذشته محققانی از نیوزیلند و میشیگان در طی همکاری با یکدیگر به این نتیجه رسیدند که قرار گرفتن در محیط هایی با رنگ آبی تا چه میزان می تواند در راستای سلامتی روحی و برطرف کردن “پریشانی روانی” مفید باشد.

جهت رسیدن به نتایج مربوطه که مدتی به طول انجامید، محققان از ساحل شهر ولینگتون نیوزیلند عکس هایی به دست آورده و سپس نتایج را با پرونده سلامت جمعیت این شهر مورد بررسی و مقایسه قرار دادند و به این نتیجه رسیدند افرادی که بخشی از زمان خود را در کنار آب سپری می کنند و امواج دریا را تماشا می کنند کم تر از افرادی که از این شانس بی بهره هستند دچار استرس می شوند. حتی بعد از بررسی فاکتور ها و معیار هایی چون سن، جنسیت، و وضعیت مالی مشخص شد افرادی که در کنار ساحل زندگی می کنند همچنان معیار های سلامتی بالاتری نسبت به دیگر افراد دارند.

دلیل این مورد به گفته نویسنده دیگر این مطالعه این است که انسان ها قادرند طبیعت پس زمینه را بهتر از هر نوع چشم انداز دیگری پردازش کنند، که با کاهش تحرک های حسی و ترویج آرامش روانی در نهایت قابل انتظار است و به همین دلیل هدف از تعطیلات تا این مقدار برای افراد پر مشغله مهم می باشد.

بهترین زمان تعطیلات آخر هفته این است که می توان از این فرصت برای رفتن به کنار دریا و بالا بردن درجه ترمیم روحی شد. حتی اگر جزء افرادی هستید که فرصت ندارید ساعات زیادی را در کنار ساحل بگذرانید، سعی داشته باشید در هنگام بازگشت به خانه به ساحل سری زده و یا به هنگام زمان استراحت دم ظهر، نهار خود را با انتخاب غذایی دریایی در کنار ساحل میل کنید.

اگر به اندازه افرادی که هر روز فرصت دیدن و رفتن به کنار دریا را دارند خوش شانس نیستید حداقل برنامه های تعطیلی خود را برای رفتن به نزدیک ترین ساحل تنظیم کنید.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه