حسگری به اندازه قوطی کبریت که می تواند محافظ خوبی برای بدن شما باشد؛ قبل از خوردن غذا آن را تست کنید

ارائه این سنسور به دلیل افزیش اهمیت هشدار بیماری مربوطه و کمک به کنترل آن در نظر گرفته شده است

0
42
حسگری به اندازه قوطی کبریت که می تواند محافظ خوبی برای بدن شما باشد؛ قبل از خوردن غذا آن را تست کنید

“Nima sensor به عنوان ابزاری جدید در راستای کنترل و محتوای غذا، با اندازه گیری میزان گلوتن در راستای فرآیند محلولی ساده میزان گلوتن دریافتی بدن را کنترل کنید”

از آنجاییکه که حساسیت ها در رابطه با حفظ سلامتی بین عموم بالا رفته است، توجه به موارد اولیه ای که در تهیه غذا از آنها استفاده می شود به میزان زیادی نادیده گرفته می شود. خرید و مصرف غذاهایی با لیبل “بدون گلوتن” می تواند گزینه خوبی در راستای حفظ سلامتی به حساب آید ولی هیچگاه نمی توان در خصوص برخی مواد غذایی اطمینان %۱۰۰ حاصل کرد. همینطور برخی آلرژی ها می توانند سلامت شما را بطور جدی به خطر بیندازند. ۶Sensor Labs به نتیجه ای در راستای بررسی محتوای مواد غذایی با ارائه حسگر کنسولی به نام Nima sensor رسیده است.

Nima sensor می تواند گلوتن موجود در مواد غذایی شما را بررسی کند

این حسگر به دلیل سبکی و کوچکی قابل حمل بوده که با ارتباط بلوتوثی نشان می دهد آیا غذای شما بدون گلوتن و ترکیبات آلرژی می باشد. اگر در طی بررسی این ترکیبات در محتوای غذای شما دیده شوند به نوعی در راستای طرز فکر قبلی به شما هشدار داده و دستور منطقی را برای شما فراهم می آورد. استفاده از این سیستم بسیار ساده است – تنها کاری که نیاز است انجام دهید، یک تکه کوچک از غذا برداشته و در درون کارتریج قرار داده و سپس کارتریج را درون ابزار دستی جاسازی کنید. این سیستم تمامی آمار مربوط به گلوتن موجود در غذای سفارشی را به شما ارائه خواهد داد.

پروسه بررسی

با بیرون آوردن جعبه Nima متوجه دو تکه مجزا از این سیستم خواهید شد. یک کارتریج و سنسور ۳٫۵ اینچی به اندازه انگشت. برای شروع شما نیاز دارید تا با پیچ دادن کلاهک بر روی غذا، تکه مورد نظر را با اندازه استاندارد به دست بیاورید. کارتریج را رون سنسور قرار داده و تنها دکمه جاسازی شده را فشار دهید. با این کار شما سیستم را قادر خواهید کرد تا نمونه به دست آمده را با محلول موجود در قسمت پایینی کارتریج ترکیب شود. بعد از آن، محلول به دست آمده با نوار موجود در کپسول واکنش شان داده و نتایج بر روی صفحه نمایش برای کاربر نمایان می شود.

این پروسه در حدود سه دقیقه به طول خواهد انجامید. بعد از به انجام رسیدن برخی پروسه و آشکار سازی ها، نتیجه نهایی بر روی صفحه نمایش OLED حسگر نمایان می شود. اگر میزان گلوتن کم تر از ۲۰ پی پی ام باشد، یک لبخند بر روی صحفه نمایان خواهد شد. ولی در صورت بالا بودن این میزان از ترکیب مربوطه، سنبل گندم برای کاربر نمایش داده خواهد شد. کپسول Nima قابل بازیافت نبوده و تنها با یک بار استفاده باید دور انداخته شود بنابراین اگر فردی بوده که تمایل به اجرای این تست دارید، بنابراین باید مبلغ ۵$ را برای هر بار استفاده در نظر بگیرید.

ابزار حسگر غذا در راستای بلوتوث با اپلیکیشن iOS مرتبط می باشد. اپ مربوطه کل مسیر اجرایی تست را زیر نظر داشته و در صورت مشاهده گلوتن بالا، با بررسی وبسایت Yelp پیشنهادات مربوطه را برای کاربر خود فراهم خواهد آورد. کمپانی مربوطه اظهار داشته در آینده نزدیک نسخه اندرویدی این اپ را نیز به بازار تکنولوژی ارائه خواهد داد.

برخی جنبه های منفی سنسور

برخی چالش های مشخصی در راستای استفاده از این سیستم به چشم می خورد. در این میان می تواند به اطمینان از تمیزی کامل تکه آزمایشی اشاره کرد. به دلیل وجود برخی آلودگی ها به دلیل محیط غیر بهداشتی مثل بشقاب غذا، دست شما و یا حتی میزی که بر روی آن غذا می خورید می توانند نتایج آزمایش را به نوعی متفاوت نشان دهند. بنابراین تلاش برای دور نگه داشتن هر نوع آلودگی از غذای خود می تواند در همان ابتدا به عنوان کاری چالش برانگیز به نظر برسد.

جنبه منفی دیگری نیز شامل Nima sensor شده و آن این است که اگر شما در نظر دارید تا قوطی شیرینی و گلوتن موجود در آن را بررسی کنید، تنها شانس بررسی تکه کوچکی از کل شیرینی مصرفی را دارید به این معنی که در صورت مشاهده نشدن گلوتن در تکه مورد آزمایش، نمی توان از عدم وجود گلوتن در قسمت های دیگر شیرینی اطمینان حاصل کرد.

قیمت و اهمیت سنسور تست غذا

داشتن رژیم غذایی سالم و صرف نظر از گلوتن دغدغه بسیاری افرادی بوده که نسبت به سلامتی و اندام خود حساس می باشند. که بعد از به گوش رسیدن مطالب و هشدار هایی در مورد بیماری سلیاک این حساسیت ها در مورد بررسی میزان گلوتن غذا های مصرفی را نیز افزایش داده است. سلیاک به عنوان بیماری در نظر گرفته شده که می تواند در صورت افزایش میزان مصرف گلوتن به روده کوچک آسیب جدی وارد کند.

ارائه این سنسور به دلیل افزیش اهمیت هشدار بیماری مربوطه و کمک به کنترل آن در نظر گرفته شده است. هرچند داشتن قیمت نسبتا بالایی خرید این سیستم را برای برخی دشوار می کند، ولی شاید خرج این مقدار پول جهت کنترل سلامتی در نظر گرفته شود به نوعی منطقی به نظر برسد. کیت این محصول به همراه حسگر گلوتن در اندازه یک قوطی کبریت کمپانی ۶Sensor Labs با قیمت ۲۷۹$ به فروش می رسد.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/madnic/domains/madnic.ir/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

افزودن دیدگاه